Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Diskusia

V rámci tejto diskusnej témy by sme chceli od Vás milí návštevníci našej stránky spoznať Vaše zážitky z Vyhní, či už ste jej terajší alebo bývalí obyvatelia, návštevníci alebo ľudia, ktorí sa z pojmom Vyhne stretli v najrôznejšej podobe. Zaujímajú nás Váše názory a Vaše poznatky o súčasnosti, ale i budúcnosti obce Vyhne. Budeme radi, ak Vaše skúsenosti nezapadnú do prachu histórie, a preto neváhajte a prispejte k objasňovaniu a spoznávaniu tváre obce v čase. Prosíme Vás o trpezlivosť pri čakaní na oficiálnu reakciu na konkrétny príspevok, nakoľko vedenie obce je zaneprázdnené aj inými úlohami. Ubezpečujeme Vás ale, že každý Váš podpísaný (nie anonymný) príspevok bude zodpovedaný

Pridať príspevok

 
pridané 1.6.2017 20:10:21, IP: 78.98.187.89

nespokojni dovolenkári

Je vôbec v civilizovanej krajine možné, aby vo vedľajšom hoteli mala firemná akcia povolenú výnimku (vraj podľa čl. 7 VZN č. 3/2016) pre rušenie nočného pokoja až do druhej hodiny rannej tak, že v ostatných hoteloch nemôžu pre zosilnené bubnovanie a iné extrémne hlučné aktivity ubytovaní dovolenkári vôbec spať? Takto sa sotva budú dovolenkári hľadajúci oddych a relax vo Vyhniach opäť do Vyhní vracať, najmä, keď to najväčší hotel neurobil po prvýkrát ... stalo sa to v noci zo dňa 31.05.2017 na deň 01.06.2017, pričom narušenie spánkového režimu v poslednú noc ubytovania je to posledné, čo dovolenkujúci očakáva, a ak sa to má opakovať, nevráti sa ...

skupina 8 dovolenkárov z Trnavského kraja


 

Dobrý deň,
aj keď ste anonymní pisatelia, odpisujem Vám a ubezpečujem Vás, že to bolo prvý a posledný krát, že sme dali výnimku pre návštevníkov hotela Sitno. Obec Vyhne sa snaží vychádzať z podnikateľmi v maximálnej miere a v minulosti tu boli aj dohody s podnikateľmi, aby sa navzájom konkurenčný hotelový návštevníci neobmedzovali nadmerným hlukom. Žiaľ zistil som aj na základe Vášho podnetu, že tie dohody nefungujú. Zo vzájomnej dohody s podnikateľmi v cestovnom ruchu bolo vytvorené aj VZN pre túto činnosť, kde v tejto rekreačnej oblasti sa povolila výnimka do 24.00 hod. Od 22.00 hod do 24.00 hod reprodukovaná hudba môže byť v hoteloch, avšak v takej intenzite , aby pokoj ostatných návštevníkov z hotelov nebol obmedzovaný. Keďže som zistil, že dohody sa nedodržiavajú, Obec Vyhne bude dbať o to, aby sa dodržiavalo VZN, ako bolo schválené poslancami OZ. Ďakujem za príspevok .
Vladimír Bevelaqua, starosta obce

pridané 5.4.2017 19:04:36, IP: 89.173.141.63

záhradkárska oblasť

Dobrý deň,chcem sa opýtať ako by som sa dostal k informácii o spustení vody v tejto oblasti nakolko som tu kúpil chatku a potrebujem si spraviť v nej úpravy co sa týka vody a neviem si naplánovať instalatera .

mateo


 

Dobrý deň , ak máte chatku v záhradkárskej osade, odporúčam Vám sa spojiť s jej predsedkyňou pani Kopčanovou , ktorá Vám podá presnejšie informácie.

Vladimír Bevelaqua
starosta obce

pridané 2.2.2015 13:56:07, IP: 89.173.168.205

STAROSTA

Veľmi sa mýlite, som až veľmi dobre v obraze a dosť znalý problematiky. Inú odpoveď som však od Vás ani nečakal

admin. Vyhne bez cenzúry

S pozdravom starosta obce Vladimír Bevelaqua.


 

Keď ste znalý v problematike, tak ja rád uvítam serióznych ľudí, ktorí sa zaujímajú o dianie v obci a chcú aby obec sa rozvíjala, ale chcem sa Vás spýtať na jednu vec, keď ste tak znalý ,kde ste bol v tých rokoch keď sa v obci nič nerobilo a všetko sa krútilo okolo vodného raja a obec chradla. Na zastupiteľstvá chodili podnikatelia so svojimi právnikmi, kde ste bol keď sa šklbala obec. Kde ste bol Vy taký znalý, že podnikatelia prostredníctvom svojich právnikov navrhovali uznesenia a uzatvárali sa následné zmluvy nevýhodné pre obec . Ako je možné že ste v tom čase nezakročili, keď ste Vy taký znalý a potichu ste sa prizerali, ako sa darujú majetky obce v šialených hodnotách.

Už v minulosti som v Diskusii napísal, že nebudem odpovedať na príspevky, ktoré nebudú podpísané menom a priezviskom a tak aj urobím, nebudem odpovedať pokiaľ nebude Váš článok podpísaný menom a priezviskom, alebo sa hanbíte za svoj názor. Alebo ste radi, že rozoštvávate ľudí v obci – asi Vám to robí dobre. Odoberá mi to z času a energie ktorú môžem použiť na užitočnú prácu v prospech obce.. Mám dosť práce na úrade a okrem toho, že som Vám dnes odpisoval tak som riešil s elektrikármi aj Fínske domky, ktoré ešte dnes nemali elektrinu.

pridané 2.2.2015 12:53:19, IP: 212.5.216.66

Kalamita 2015

Pripájam sa ku kritike,
Na fínsko obecný traktor prvý krát dorazil v sobotu večer o 21:00. Kde bol dovtedy? To sa treba prosiť za všetko? Keď to mal na starosti p. Ciglan alebo p.Hrnčiar ráno vstali o 4:00. Kým ľudia šli do roboty a za povinnosťami tak bolo všetko zabezpečené.

Vyhne


 
pridané 1.2.2015 23:24:52, IP: 89.173.168.205

KALAMITNÁ SITUÁCIA VYHNE

Vážený pán starosta,
dňa 30.1.2015 bolo na Slovensku naozaj husté sneženie, ktoré neobišlo našu obec. Kalamitná situácia ktorá bola v jednotlivých úsekoch robila problémy občanom, nakoľko sneh na niektorých častiach dosahoval až 30-40 cm. Chcem sa preto opýtať, ako je možné že starosta v takejto chvíli je spokojne doma a nezvolá mimoriadny štáb, aby rozdelikl svojim zamestanncom úlohy a začal s odhrabávaním snehu. Ako starosta máte nadštandartný plat, a pre Vás nekončí smena v piatok, ale ste povinný riešiť tekéto situácie okamžite. Výhovorky typu nemáme na to peniaze, si prosím odpustite,pretože iné dediny majú omnoho menšie príjmy a napriek tomu sa o svoju obec starajú iným sposobom. Nestačí len volby vyhrať, ale naozaj aj plniť sluby, ktoré ste dal občanom. Ste plne zodpovedný za takúto vzniknutú situáciu a mal ste ju okamžite riešiť, preto sa pýtam za občanov, PREČO STE SA K TOMUTO PROBLEMU NEPOSTAVILI A OPERATIVNE NIC NERIEŠIL? Je to na začiatok Vašeho volebného obdobia dosť zlá vizitka, a preto nezabúdfajte žeč aj my občania máme v rukách istú moc napríklad odvolať Vás prostredníctvom petície. robte si preto svoju robotu tak ako treba v prospech svojich voličov občanov obcce VYHNE.
Ešte raz teda k otázke. AKÝ BOL DOVOD VÁŠHO NEKONANIA PRI VZNIKNUTEJ MIMORIADNEJ KALAMITNEJ SITUÁCII?

Admin. VYHNE BEZ CENZÚRY


 

Vážený pane, pani ktorý /ktorá/ sa skrývate pod názov VYHNE BEZ CENZÚRY, bezdôvodne ma ohovárate a schovávate sa za anonymitu. Musím Vás ubezpečiť, že som si svoju povinnosť splnil a to voči Vám občanom obce, ale aj voči mojím nadriadeným, z ktorými som komunikoval počas víkendu a to konkrétne s prednostkou Okresného úradu v Žiari nad Hron, s krízovým centrom civilnej obrany, s príslušnými elektrikármi a ich nadriadenými. Tieto zložky nám pomáhali, aby sa urýchlila oprava poškodených vedení. Do Obce Vyhne je zabezpečená dodávka elektrickej energie z troch strán, štyri 22kw prípojky. Jedna vetva, ktorá zabezpečuje spodnú časť Vyhieň 22kW prípojka to je po Vodný raj Vyhne z okresu Žarnovica. Osobne som bol s elektrikármi na tejto spojnici kde sme sa brodili snehom a na lúke pozdola Pána Jaroslava Pištu, alebo lepšie povedané za ČOV bolo toto vedenie prerušené z dôsledku pádu stromov na el. vedenie celkovo v piatych častiach.

Druhá časť, ktorá zásobuje el. energiou spodné sídlisko Dolinky prechádza ponad záhradkársku osadu. V katastri obce Repište sa na toto vysoké napätie vyvrátili vysoké borovice a na dvoch úsekoch roztrhli elektrické vedenie. Tu sa musím pozastaviť, lebo pri obnove dodávky a vplyvom námrazy došlo nad elek. trafákom na sídlisku Dolinky k požiaru, museli sa volať hasiči a taktiež pracovníkov z elektrární, ktorý opravili poškodené vedenie.

Máme tu tretiu vetvu, ktorá zásobuje elektrickým prúdom sídlisko Stred a vrchnú časť z okresného mesta aj tu na tomto úseku boli roztrhnuté vedenia, ktoré taktiež opravovali. V neposlednej miere sú Fínske domky, kde poniže rodinného domu p. Slaného je umiestnený trafák a taktiež prípojka elektrickej energie 22kw , ktorá ide cez lúky a hory aj tu bolo poškodené vedenie. Obec Vyhne mala tú smolu, že na všetkých trasách vedúce do obce stromy poškodili elektrické vedenie. Musím vás ubezpečiť, že i ja na svojom poste a príslušní zamestnanci Okresného úradu v Žiari nad Hronom na svojich postoch v rámci kompetencií vyvinuli maximálne úsilie, aby sa dodávka elektrickej energie obnovila čo v najkratšom čase. V piatok dňa 30.1.2015 o 16.15 vypadla dodávka elektrickej energie a v nedelu o 18.05 hod. dodávku elektrickej energie elektrikári obnovili. Tým ľuďom ktorí pracovali v teréne do neskorých hodín, spali štyri päť hodín a ráno sa znovu obliekali, aby opravili poruchy k spokojnosti nás všetkých tým by sme sa mali poďakovať za ich prácu v extrémnych podmienkach v mraze a bez obmedzenia časovej práce. Ja som nesedel doma ako si myslíte, ale som veci riešil v teréne. Chcem sa opýtať Vás, ako ste prispeli, čo ste urobili, ako občan, okrem toho že urážate a bezdôvodne ohovárate. Viete aj niečo iné robiť.

Ak ste aspoň počúvali rádio tak ste sa mohli dopočuť koľko obcí v rámci Stredoslovenského kraja a okresu Žiaru nad Hronom boli odrezane od el. energie. To že to zvládli elektrikári a do našej obci obnovili dodávku el. energie do 49 hodí pri takomto rozsiahlom poškodení a pri týchto poveternostných podmienkach ako som popísal tak im patrí za nás všetkých len jedno pekné slovo a to Ďakujeme.Pane mýlite sa nemám nadštandartný plat. Mám len plat určený zákonom o platových pomeroch starostov obcí a primátorov podľa počtu obyvateľov obce od 1001 do 3000 prislúcha plat starostovi vo výške priemerného zárobku v národnom hospodárstve , krát koeficient 1,9 percenta. Mám plat niečo cez 1000.-€ v čistom. V minulom období som pracoval nad základný časový fond viac ako 150 hodín mesačne včetne sobôt a nedieľ na úkor mojej rodiny. Ja som tiež len človek z mäsa a kostí a mám taktiež nárok na oddych a dovolenku . Keď Vy oddychujete ja pracujem, vy si spočítajte svoj plat za osem hodím a mne pripočítajte k základnému pracovnému fondu navyše 150 hodín mesačne a vi delte peniaze hodinami a zistíte, že mám na hodinu menší zárobok ako Vy a potom mi môžete písať o nejakom nadštandartnom plate Za uplynulé volebné obdobie som zveľadil majetok obce viac ako 1 000 000.-€, a zachránil som majetok obce za viac ako 6 000 000.-€ Vodný raj Vyhne, ktorý mali dostať súkromní podnikatelia v roku 2023 od bývalého starostu na základe zmlúv / v najbližšom čase bude táto záležitosť zverejnená na obecnej stránke/ len za to, že ručili za úver , ktorý zobral bývalý starosta nie ja on ale v dnes to nie je pravda . Zabudli ste aj na reláciu na TA3, kde podrobne reportér poukazoval na nehospodárne nakladanie s majetkom obce a za to, že natáčal túto reláciu ,“ Čierny Peter“, tak ho vyhodili a zrušili mu reláciu lebo mal pravdu. Na všetko načo poukazoval reportér tak mal pravdu, všetky dokumenty sa nachádzajú na úrade Nik nechce počuť pravdu. Ak nemáte čo povedať, vymýšľate si nepravdivé veci a zavádzate občanov bez dôkazu, aby ste znemožnili starostu.Čo sa týka odhŕňaniu snehu, ja neviem kde v ktorej časti obce žijete, ale v piatok ráno keď snežilo už pracovníci obce pán Griglák, Truban, Moštenický , Pavla plus nezamestnaní boli v teréne od 04.30 hod. odhŕňali sneh do neskorých večerných hodín do 22.00 hod. Máme jeden starý traktor ktorý museli v ten deň dvakrát opravovať. Keď skončili v noci do druhej rána opravovali prevodovku, alternátor

Na ozrejmenie Obec Vyhne má 12km svojich obecných ciest. Pokiaľ otočili tieto cesty a prišli na začiatok už boli tie odhrnuté znovu zasnežené. V sobotu v nedeľu boli znovu vonku, majú spústu nadčasových hodín ktoré treba zaplatiť. 120 litrov nafty sa minulo za tri dni. Podľa možnosti obce a techniky sa robilo a robí sa. Prečo stále kritizujete starostu a máte vôbec dôvod kritizovať, veď máme volených zástupcov s rozhodujúcim hlasom. Zabudli ste, že ste si volili aj poslancov OZ. Veď poslanci si navrhujú schvaľuje v komisiách si majú riešiť veci, ktoré sú potrebné pre chod obce a komisie navrhujú aj uznesenia do OZ.Výhovorky typu nemáme na to peniaze, si prosím odpustite, pretože iné dediny majú omnoho menšie príjmy a napriek tomu sa o svoju obec starajú iným sposobom./ vyňaté z textu /Pane, alebo pani neviem kde chodíte na tieto nezmysli. Počas štyroch rokov, ako tu pôsobím na tomto úrade nikdy z mojich úst nevyšlo slovo nemám nedá sa , alebo nedám peniaze na veci prospešné pre obec v súlade s rozpočtom., ktorý schvaľujú poslanci OZ, nie starosta ako si myslíte. Keby ste si prečítali rozpočet obce, tak v rozpočte sú položky spotreba benzín, nafta, spotreba náhradné diely, spotreba oblečenie a ochranné pomôcky pre zamestnancov, tak neviem skadiaľ tieto bludy nezmysli beriete a následne píšte. Rozpočet obce je na stránke , príslušné schválené VZN sú na stránke obce, zverejňovanie zmlúv a všetkých faktúr sú na stránke. Ako náhle by sme niečo nezverejnili je to neplatné a porušenie zákona. Nad chodom obce dohliada Hlavná kontrolórka. Nad starostom a kontrolórkou je v kontrolnej činnosti audítorská spoločnosť, ktorá vykonáva audit to znamená či finančné prostriedky vynaložené obcou sú v súlade so zákonom . Audit sa odosiela na ministerstvo financií pod ktorý sa podpisuje audítorská spoločnosť . Ja len pre vysvetlenie, ako a kto kontroluje činnosť obce. Lebo z Vášho listu vidím, že ste neznalý a potrebujete sa zorientovať.Dvere starostu sú otvorené pre každého, viem každému vyhovieť a môžete nahliadnuť do dokumentov, o ktoré ma požiadate.

Neschovávajte sa za anonym , rád sa s Vami porozprávam

Vladimír Bevelaqua
Starosta obce

pridané 30.1.2015 19:42:10, IP: 85.237.234.9

Sneh

Dobry den preco sa 30,1,2015. odhrnala cas obce Peserany len do polky kopca, teda len po penzion Na slnecnej stráni? Ako sa majú ludia brodit cez 40 cm snehu? stale sa len chválite co ste urobil ale neviete zariadit základne veci pre obcanov!

Obyvatelia casti obce ,Peserany


 
pridané 18.11.2014 09:57:42, IP: 195.168.131.130

Výsledky volieb

Je mi nasmiech a na druhej strane aj do plaču koho sme si zvolili za starostu. Autoritatívneho vládcu. Som zvedavý ako bude pokračovať vo zvelaďovanání obce. Vodný raj je zadĺžený, máme nový dom smútku- síce nie je skolaudovaný to znamená, že sa nemôže používať, ale 360 voličom vo Vyhniach to neprekáža. Pán boh nech pomáha tejto obci. A ešte som zvedavý ako sa p. starosta poďakuje p. Kopčanovej, že si dovolila proti nemu kandidovať.

Milan


 
pridané 16.11.2014 16:19:34, IP: 95.102.127.120

Vysledky voliem

Vazeny pan Starosta,

Gratulujem k vysledku volieb a verim ze Vyhne budu nadalej napredovat tym spravnym smerom.

Milos
It byvaly Steiger


 
pridané 28.10.2014 16:10:31, IP: 62.169.180.14

Osvetlenie

Dobrý deň, p. Starosta

chceli by sme Vás poprosiť, o opravu verejného osvetlenia medzi cintorínom a hotelom Sitno. Je tam už dlhohodobo spadnutá lampa a keďže chodíme do práce skoro ráno alebo z práce neskoro v noci nie je to dobrý pocit ísť v takej tme. A takýchto úsekov je viac.

Ďakujeme za skorú nápravu.

Kolektív Hotela Termál


 

Dobrý deň,
reagujem na Váš príspevok do diskusie a mrzí ma že musíte písať o osvetlení cesty smerujúcej do hotelov Sitno a a Termál. Pre komfort a lepšie osvetlenie sme v letných mesiacoch rekonštruovali osvetlenie na tejto ceste, kde sme staré svietidlá vymenili za nové diodové, úspornejšie a natreli sa stĺpy verejného osvetlenia. Prvé svietidlo nám poškodil počas prác na dome smútku pán Roman M., ktorého som vyzval aby toto svietidlo opravil, čo aj prisľúbil, avšak doteraz sa tak nestalo. V poradí druhé svietidlo zase niekto dňa 25.10.2014 v nočných hodinách neznámy páchateľ poškodil pri luteránskom cintoríne , kde do stĺpa verejného osvetlenia narazil svojim OMV zelenej farby. Z miesta nehody ušiel a obci vznikla ďalšia škoda vo výške 200€. Aj tu sa objednala nová lampa, ktorá bude pánom Vankom založená. Dnešným dňom zamestnanci obecného úradu vysekávajú z betónu časť železného stĺpa, tak aby sa mohol osadiť nový stĺp. Je pripravené aj ďalšie osvetlenie a v týchto dňoch sa bude zakopávať elektické vedenie do zeme.

Vladimír Bevelaqua
Starosta obce

pridané 3.9.2014 00:23:03, IP: 89.173.168.205

odkaz starostovi

Ako vidieť zvolebnieva sa a Vaša nevraživosť sa stupnuje. V minulosti som Vám dal hlas, ale keď vidím aký ste človek určite už svoj hlas nedám ja , ani manželka a naša rozvetvená rodina Vás voliť nebudeme. Nepáči sa nám ako ste si dal napríklad preplatiť dovolenku a aj to az potom čo ste si odsuhlasil zvýšenie platu. Nemyslite si že nevidíme čo robíte. Dom smutku ktorým ste sa tak chvastal stále nie je zprevádzkovaný lebo sa musí "čakať na vhodnú chvíluˇ" ktorou bude určite oktober ako vaša predvolebná kampan. Ale ani to vám už nepomože, lebo ludia maju na Vás svoj názor. Najviac ste si to pokaslal, u mna ked ste si zamestanl ženu. FUUUUJ, rodinkárstvo preč s takýmito ludmi!!!!!§ Nemajú čo hľadať v štátnej službe, lebo ich jediným cielom je napchať sebe a svojej rodine vrecká!!!
Už Vás voliť nebudeme a dúfam že to prehráte. Máme svojho kandidáta ktorého podporíme.
Nespokojní občan s manželkou.

občan Vyhní


 

Vážený nespokojní občan s manželkou

Je smutné až zarážajúce, že sa schovávate za anonymitu a že sa za svoje výroky hanbíte a neprídete za mnou osobne, alebo neprídete na zasadnutia obecného zastupiteľstva, kde máte právo pýtať sa , čo máte na srdci. Pre mňa nebolo ľahké sa rozhodnúť, či v roku 2010 budem kandidovať alebo nie za starostu obce aj vzhľadom na to, že som mal dobre rozbehnutú kariéru policajta. Ale keďže som sa tu narodil a videl, ako chradne moja rodná obec, tak som sa rozhodol, že budem kandidovať za starostu a teraz vôbec neľutujem tieto štyri roky mojej tvrdej práce v prospech nás všetkých a som hrdý na to, čo som dosiahol pre našu obec. A Vy ste nesmierne hrdý na tento svoj článok, nech vidia naši občania, akých máme zatrpknutých občanov, ktorí sa nevedia zmieriť s tým, že sa dá robiť a nie kradnúť. Neviem, o akej nevraživosti tu píšete , ale Vám môžem povedať, že práca starostu obce nie je na 8- hodinový úväzok, pracuje viac ako 16 hodín denne, je 24 hodín v dosahu telefónu pre rôzne inštitúcie, ktoré zavolajú aj o polnoci , keď sa niečo deje. Práca starostu zahŕňa aj nespočetné množstvá služobných jázd do Bratislavy na rôzne ministerstvá, rôzne vybavovanie, získavanie peňazí na rozvoj obce, keďže „pri stole“ nič nevybavíte. Starosta sobáši a pochováva svojich ale aj cudzích spoluobčanov, robí kultúrne akcie atď. Čo sa týka dovolenky, tak tú za rok 2011 som si pre pracovnú vyťaženosť nestačil vybrať ani jeden deň – prepadla mi, prišiel som o veľa peňazí a nesťažoval som sa nikomu. Ja ako starosta obce som štatutárny zástupca, som zodpovedný za celú obec, za financie a chod obecného úradu, nie vy ani Vaša manželka. Starosta obce musí vytvoriť balík peňazí , hospodáriť s ním. Aj obecný úrad je firma, firmu musíte riadiť, inak zbankrotujete. Zverili ste mi úrad na štyri roky, ktorý som zdedil vo viac ako dezolátnom stave – môžem to dokázať, obec bola na pokraji nútenej správy. Viac ako 80 percent času som strávil nad rôznymi zmluvami, ktoré uzatvoril môj predchodca po schválení bývalým zastupiteľstvom, pričom jeho členovia darovali podnikateľom 55 percentný podiel obecného majetku vo Vodnom raji v hodnote 110 000 000.-Sk. Tento stav som zvrátil a obecný majetok zostane obci, ale to sa neráta, lebo tí predo mnou, čo rozkrádali, boli „in“, tým nevadilo, že ich zásluhou obec prichádza o celé desiatky miliónov. Pýtam sa Vás, nespokojný občan s manželkou: Kde ste boli v tom čase? Čušali ste ako voš pod chrastou, alebo ste sa zjednotili a niečo urobili v prospech obce? Asi je to len závisť a úbohosť z Vašej strany a ja sa pýtam, čo ste Vy konkrétne spravili pre našu obec, ale môžem si zase odpovedať aj sám: no nič. V opačnom prípade by ste boli aspoň poslancom obce a podieľali by ste sa na chode úradu a obce.

Máte jedinečnú príležitosť, kandidujte za starostu, alebo poslanca obce, spravte kvalitný program pre občanov, taký, ktorý budete realizovať, nie reči, ale konkrétne činy z Vás urobia chlapa, ktorý si bude stáť za svojimi rozhodnutiami.

Píšete, že som si odsúhlasil a navrhol zvýšenie platu. Ale zase ste vedľa, vidím, že nemáte žiadne, podotýkam žiadne, základné vedomosti o fungovaní obce a len kritizujete. Plat starostu vychádza a schvaľuje sa podľa zákona o platových pomeroch starostov a primátorov obcí miest, tam je presne vymedzené, podľa čoho sa majú riadiť poslanci pri schvaľovaní platu. Ja osobne som bol prekvapený, keď poslanci mi navrhli odmenu vo výške 2000.-€, tí istí poslanci aj schvaľujú, nie starosta , ale poslanci títo mi dali túto odmenu- nie pre modré oči, ale preto, čo som za tri roky práce starostu urobil pre našu obec. Týchto 2000.€ mi nebolo vyplatené naraz, ale peniaze boli rozložené na 9 mesiacov do konca volebného roka. Opakujem, starosta nerozhoduje o výške svojho platu, keby ste sa viac zaujímali o dianie v obci a chode obecného úradu, takýto nezmysel by ste nikdy nenapísali.
Čo sa týka zamestnania mojej manželky na miesto vedúcej školskej jedálne, zase ste úbohý a niekto Vás vo Vašom snažení predbehol, táto téma bola už na pretrase na jeseň v roku 2013, kedy prišli na kontrolu zamestnanci z inšpektorátu práce, kde si vyžiadali všetky písomnosti týkajúce sa prijatia mojej manželky do zamestnania. Trochu Vás uvediem na správnu mieru. Bolo riadne, v zmysle zákona, výberové konanie na miesto vedúcej školskej jedálni. Povinnosťou starostu je vyhlásiť výberové konanie na internete a na úradnej tabuli, zostaviť komisiu a je to v rukách komisii, koho si vyberie. Inšpektorát práce konštatoval, že starosta obce neporušil zákon, je o tejto kontrole písomná správa.

Taktiež ma len utvrdzujete, že ste neznalý a musím Vás trochu dostať do obrazu: nie štátna služba, ale zamestnanci obcí a miest sú vo verejnej službe a podliehajú zákonu o verejnej službe, štátna služba je o niečom inom a o iných zamestnancoch.
V predposlednej vete ste ma verejne obvinili z úplatkárstva a že si napchávam vlastné vrecká.

Musím Vás upozorniť na skutočnosť, keď máte ten pocit, že beriem úplatky, tu verejne Vás vyzývam, aby ste podali na mňa trestné oznámenie, lebo každý občan, ktorý sa dozvie o spáchaní trestného činu, je povinný bezodkladne oznámiť túto skutočnosť orgánom činných v trestnom konaní.

Na dom smútku som hrdý. Staviame ho prevažnou mierou formou sponzoringu a aj niečo z obecných peňazí. Chcem sa Vás opýtať, koľko práce ako nespokojný občan s manželkou ste odrobili na tomto dome smútku a čo Vás oprávňuje mňa kritizovať? Máte pravdu, nemám sa ako starosta obce za čo hanbiť, sľúbil som voličom, keď ma volili, že tieto roky budú roky rozvoja a výstavby, čo som sľúbil v predvolebnom sľube a dal na papier. Kľudne, s čistým svedomím, sa môžem každému občanovi pozrieť rovno do očí. Áno, to čo som urobil pre našu obec, bude v predvolebnej kampani, lebo je to moja práca, môj um a moja šikovnosť , ktorú som využil a spravil pre moju rodnú obec a mojich občanov. Mám sa čím prezentovať. Či budete voliť toho alebo iného, to Vám nikto neberie, ale voľte si toho, kto a akou mierou prispel alebo prispeje k rozvoju obce a akým smerom sa bude obec uberať. Voľby nie sú o emóciách a zároveň chcem Vás ubezpečiť, že sa budem uchádzať v nasledujúcich voľbách znova o miesto starostu, lebo v polovici započatej práce sa neodchádza a na ľuďoch bude, koho si zvolia, naši občania posúdia, či som ich oklamal, alebo som splnil to, čo som im sľúbil. Pozdravujem Vás, nespokojný občan s manželkou .

Váš starosta obce Vladimír Bevelaqua

Položky 1-10 z 107

dnes je: 19.1.2018

meniny má: Drahomíra, Mário

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Webová stránka obce Vyhne www.vyhne.sk sa v čo najväčšej miere snaží o dodržiavanie platnej legislatívy ohľadne prístupnosti webových stránok - novely 570/2009 zákona 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy.

webygroup

Úvodná stránka