Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Diskusia

V rámci tejto diskusnej témy by sme chceli od Vás milí návštevníci našej stránky spoznať Vaše zážitky z Vyhní, či už ste jej terajší alebo bývalí obyvatelia, návštevníci alebo ľudia, ktorí sa z pojmom Vyhne stretli v najrôznejšej podobe. Zaujímajú nás Váše názory a Vaše poznatky o súčasnosti, ale i budúcnosti obce Vyhne. Budeme radi, ak Vaše skúsenosti nezapadnú do prachu histórie, a preto neváhajte a prispejte k objasňovaniu a spoznávaniu tváre obce v čase. Prosíme Vás o trpezlivosť pri čakaní na oficiálnu reakciu na konkrétny príspevok, nakoľko vedenie obce je zaneprázdnené aj inými úlohami. Ubezpečujeme Vás ale, že každý Váš podpísaný (nie anonymný) príspevok bude zodpovedaný

Pridať príspevok

 
pridané 1.6.2017 20:10:21, IP: 78.98.187.89

nespokojni dovolenkári

Je vôbec v civilizovanej krajine možné, aby vo vedľajšom hoteli mala firemná akcia povolenú výnimku (vraj podľa čl. 7 VZN č. 3/2016) pre rušenie nočného pokoja až do druhej hodiny rannej tak, že v ostatných hoteloch nemôžu pre zosilnené bubnovanie a iné extrémne hlučné aktivity ubytovaní dovolenkári vôbec spať? Takto sa sotva budú dovolenkári hľadajúci oddych a relax vo Vyhniach opäť do Vyhní vracať, najmä, keď to najväčší hotel neurobil po prvýkrát ... stalo sa to v noci zo dňa 31.05.2017 na deň 01.06.2017, pričom narušenie spánkového režimu v poslednú noc ubytovania je to posledné, čo dovolenkujúci očakáva, a ak sa to má opakovať, nevráti sa ...

skupina 8 dovolenkárov z Trnavského kraja


 

Dobrý deň,
aj keď ste anonymní pisatelia, odpisujem Vám a ubezpečujem Vás, že to bolo prvý a posledný krát, že sme dali výnimku pre návštevníkov hotela Sitno. Obec Vyhne sa snaží vychádzať z podnikateľmi v maximálnej miere a v minulosti tu boli aj dohody s podnikateľmi, aby sa navzájom konkurenčný hotelový návštevníci neobmedzovali nadmerným hlukom. Žiaľ zistil som aj na základe Vášho podnetu, že tie dohody nefungujú. Zo vzájomnej dohody s podnikateľmi v cestovnom ruchu bolo vytvorené aj VZN pre túto činnosť, kde v tejto rekreačnej oblasti sa povolila výnimka do 24.00 hod. Od 22.00 hod do 24.00 hod reprodukovaná hudba môže byť v hoteloch, avšak v takej intenzite , aby pokoj ostatných návštevníkov z hotelov nebol obmedzovaný. Keďže som zistil, že dohody sa nedodržiavajú, Obec Vyhne bude dbať o to, aby sa dodržiavalo VZN, ako bolo schválené poslancami OZ. Ďakujem za príspevok .
Vladimír Bevelaqua, starosta obce

pridané 5.4.2017 19:04:36, IP: 89.173.141.63

záhradkárska oblasť

Dobrý deň,chcem sa opýtať ako by som sa dostal k informácii o spustení vody v tejto oblasti nakolko som tu kúpil chatku a potrebujem si spraviť v nej úpravy co sa týka vody a neviem si naplánovať instalatera .

mateo


 

Dobrý deň , ak máte chatku v záhradkárskej osade, odporúčam Vám sa spojiť s jej predsedkyňou pani Kopčanovou , ktorá Vám podá presnejšie informácie.

Vladimír Bevelaqua
starosta obce

pridané 2.2.2015 13:56:07, IP: 89.173.168.205

STAROSTA

Veľmi sa mýlite, som až veľmi dobre v obraze a dosť znalý problematiky. Inú odpoveď som však od Vás ani nečakal

admin. Vyhne bez cenzúry

S pozdravom starosta obce Vladimír Bevelaqua.


 

Keď ste znalý v problematike, tak ja rád uvítam serióznych ľudí, ktorí sa zaujímajú o dianie v obci a chcú aby obec sa rozvíjala, ale chcem sa Vás spýtať na jednu vec, keď ste tak znalý ,kde ste bol v tých rokoch keď sa v obci nič nerobilo a všetko sa krútilo okolo vodného raja a obec chradla. Na zastupiteľstvá chodili podnikatelia so svojimi právnikmi, kde ste bol keď sa šklbala obec. Kde ste bol Vy taký znalý, že podnikatelia prostredníctvom svojich právnikov navrhovali uznesenia a uzatvárali sa následné zmluvy nevýhodné pre obec . Ako je možné že ste v tom čase nezakročili, keď ste Vy taký znalý a potichu ste sa prizerali, ako sa darujú majetky obce v šialených hodnotách.

Už v minulosti som v Diskusii napísal, že nebudem odpovedať na príspevky, ktoré nebudú podpísané menom a priezviskom a tak aj urobím, nebudem odpovedať pokiaľ nebude Váš článok podpísaný menom a priezviskom, alebo sa hanbíte za svoj názor. Alebo ste radi, že rozoštvávate ľudí v obci – asi Vám to robí dobre. Odoberá mi to z času a energie ktorú môžem použiť na užitočnú prácu v prospech obce.. Mám dosť práce na úrade a okrem toho, že som Vám dnes odpisoval tak som riešil s elektrikármi aj Fínske domky, ktoré ešte dnes nemali elektrinu.

pridané 2.2.2015 12:53:19, IP: 212.5.216.66

Kalamita 2015

Pripájam sa ku kritike,
Na fínsko obecný traktor prvý krát dorazil v sobotu večer o 21:00. Kde bol dovtedy? To sa treba prosiť za všetko? Keď to mal na starosti p. Ciglan alebo p.Hrnčiar ráno vstali o 4:00. Kým ľudia šli do roboty a za povinnosťami tak bolo všetko zabezpečené.

Vyhne


 
Položky 1-4 z 107

Viete niečo o histórii našej obce, čo nie je na tejto stránke, alebo nebolo inde publikované? Ďakujeme za všetky príspevky!

Pridať príspevok

 
pridané 28.5.2010 11:27:54, IP: 147.213.208.97

korekcia histórie

V 3. – 2. storočí pred naším letopočtom vo Vyhniach nemohli byť Germáni, lebo vtedy neboli ešte na územi Slovenska vôbec:-). Prví Germáni - Kvádi na JZ Slovensko prišli až okolo zlomu letopočtov a do Pohronia prenikali až niekedy v 2. stor. n.l.. V zmienenom období, resp. medzi 3. stor. p.n.l. a 2. stor. n.l. na Slovensku, i v Pohroní a na strednom Slovensku a možno i v okolí Vyhieň boli Kelti (pravdepodobne kmeň Kotínov). Lákali ich sem iste možnosti ťažby drahých kovov ale i železa. Najstaršie stopy osídlenia na územi dnešných Vyhieň však pochádzajú už z doby bronzovej a možno ďalšie stopy osídlenia sú ešte skryté pod zemou a čakajú na svojho objaviteľa.

Peter


 
pridané 10.12.2009 02:22:31, IP: 85.237.23.66

Templari a pivo

Síce som len lajik a milovnik piva, ale je dobre zname,že Templari boli vlastne reholny rád čiže sa dá povedať, že boli služobnici Boží. A to boli aj mnisi, s čoho vypliva, že to pivo nemuseli variť prave spominaní Templári ale prave mnisi, ktorí pivo ako je známe varili. Dokonca vraj bolo velmi chutné.... s čoho vypliva, ako bolo už podotknute, že boli obchodnici, tak prave s týmto mokom mohli obchodovať, tak že založili spomínany pivovar.......

Čitatel


 
pridané 22.10.2007 10:42:14, IP: 85.248.106.203

nová, 2. publikácia o Vyhniach???

Vraj pripravujete 2. rozsiahlejšiu publikáciu o Vyhniach. Je to pravda?? Čo v nej v krátkosti bude?? (kúpelníctvo, pivovarníctvo, hutníctvo, strojárstvo????)
Kedyže sa objaví na pultoch?? Náklad, počítam asi nebude vysoký. Už sa na ňu tešíííííím. Tú prvú mám preštudovanú, aj staršia knižočka o hutníckej a strojárenskej výrobe sa mi dostala do rúk.
Ďakujem.
Veľa úspechov, radosti a veselosti všetkým.

Peter


 
pridané 22.10.2007 10:33:15, IP: 85.248.106.203

separovaný zber

Krásny deň prajem Vyhňoranom.
Aké skúsenosti sú so zberom triedeného odpadu vo Vašej obci?? To len pre zvedavosť.
Chvála Vyhniam, lebo to jest jedna z najnádhernejších a njzaujímavejších dolín!!!
Ďakujem.


Peter


 
Položky 1-4 z 11

dnes je: 22.6.2018

meniny má: Paulína

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup

Úvodná stránka