Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Deň matiekVytlačiť
 

Deň matiek je nádherný sviatok, ktorý nám pripomína jedinečnosť a vzácnosť nášho najbližšieho človeka – mamy. Pripomína nám však možnosť vyjadriť mamičkám, starkým, či babičkám našu nesmiernu vďaku a lásku. Tak, ako každý rok, druhá májová nedeľa patrila mamičkám aj na našom obecnom úrade. Obec Vyhne v spolupráci s Jednotou dôchodcov Slovenska ZO Vyhne a Slovenským zväzom zdravotne postihnutých ZO Vyhne pripravila pre širokú verejnosť podujatie plné veselých i dojímavých momentov. 

Prítomných privítal starosta obce Vladimír Bevelaqua, ktorý sa prihovoril všetkým,  najmä však oslávenkyniam. Vo svojom príhovore vyzdvihol dôležitosť matky v živote každého z nás a vyjadril im vďaku slovami: „V mene Vašich detí Vám, milé mamy,  chcem poďakovať za každú rozprávku, ktorou ste obohatili detskú dušu. Za každú pieseň, zaspievanú s láskou nad kolískou. Za každý bozk na dobrú noc a za každé ráno a každý deň s mamou. Za strach o dieťa, keď sa zmietalo v horúčke, za každé slovo, ktoré ste svoje dieťa naučili. I za to, že svoje deti učíte viere a láske, že každý deň im odovzdávate kus seba. Za to, že držíte nad nimi ochranné ruky, keď kráčajú životom. Aj za to, že keď deti z tej správnej cesty niekedy vybočia, pomáhate im znova nájsť správny smer.“

Po týchto slovách program otvorilo folklórne duo – Ondrej Sliacky (harmonika) a Samuel Holečka (husle) s piesňou Keď som išiel hore Poľanou. Na túto nôtu nadviazal Zajačí tanec detí z folklórnej skupiny Pramienok pod vedením p. učiteľky Světlany Matuškovej. Nasledovali detičky z materskej školy s humornou scénkou Ako sa lienka Rosita vydala za myšiaka Peréza a baletným tancom na skladbu Mama. Na scénu sa opäť vrátil Pramienok, ktorý tentoraz predviedol country tanec.  Priamo z parketu žiaci odtancovali k prítomným mamičkám, babičkám a prababičkám, aby im s kvetinou v ruke popriali všetko dobré k sviatku.  Dve skladby ešte pridali folkloristi Ondrej a Samuel, a oficiálny program elegantne ukončili  speváci a speváčky z Vyhnianky za doprovodu harmonikára Petra Žabenského. 

Ako je už u nás zvykom, uctili sme si aj našich seniorov – jubilantov: p. Máriu Madluškovú, p. Danielu Dankovú, Mgr. Annu Majerskú, p. Blaženu Katinovú, p. Kristínu Pohorelcovú, p. Bernarda Regúlyho  a p. Máriu Hudecovú.   Pri príležitosti významného životného jubilea im pogratuloval starosta obce spolu s predsedníčkou Jednoty dôchodcov pani Kristínou Čunderlíkovou a predsedníčkou Slovenského zväzu zdravotne postihnutých vo Vyhniach pani  Máriou Kvapilovou.  Po gratuláciách sa rozozvučali šlágre v podaní našich Müllerovcov, ktorí roztancovali všetky generácie.

Ďakujeme všetkým účinkujúcim za pekný  kultúrny program, Výboru JDS za slávnostné prestieranie a všetkým prítomným za príjemnú atmosféru.

 

IMG_9272.JPG

Foto: http://www.vyhne.sk/fotogaleria/den-matiek-2018.html


 
 

dnes je: 16.12.2018

meniny má: Albína

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup

Úvodná stránka