Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Fašiangy, Turíce, Veľká Noc ide...Vytlačiť
 

Naša obec predchádzajúcu sobotu ožila krásnou fašiangovou tradíciou. 

Zábavu odštartoval v doobedňajších hodinách fašiangový sprievod, v ktorom ste okrem parádnych koníkov mohli vidieť aj  švárne policajtky, väzňa, Zubatú či klauna. Vďaka našim talentovaným hudobníkom bolo sprievod aj poriadne počuť a ich ľudové piesne nenechali nikoho chladným, aj keď zima bola veru poriadna. Prešli popri našich hoteloch na Dolinky, Sídlisko Stred, Fínske domky a späť na k obecnému úradu, kde už na nich čakala chutná kapustnica od šéfkuchára Janka Kašiara ako aj klobásky, hurky, škvarky, pivo, či varené vínko. Tieto tradičné vôňe prilákali nielen domácich ale aj turistov. Aby si sprievod vydýchol, hudobnú štafetu prevzali Mullerovci. Detičkám bol k dispozícii poník, ktorému neodolali ani dospeláci, takže dúfame, že neutrpel nejakú ujmu na zdraví.

Na večernú veselicu nám znova prišli zahrať Kružlicovci z Banskej Štiavnice a znova nesklamali - školská jedáleň sa raz-dva zaplnila a tancovali aj takí, čo vraj "nikdy netancujú". Pred polnocou hudba utíchla a nasledovalo (ne)tradičné pochovávanie basy pod vedením Lukáša Oslanca, ktorý sa úlohy ceremoniára zhostil naozaj bravúrne. Nielenže so svojou kompániou pobavil všetkých prítomných, ale nezabudol ani poďakovať svojmu predchodcovi a dlhoročnému ceremoniárovi p. Karolovi Madluškovi, ktorý nás pred krátkym časom navždy opustil.

Vďaka patrí aj Ivke Macekovej za organizáciu sprievodu, Sliackovcom za povoz i zábavu, všetkým účastníkom sprievodu za pravú fašiangovú atmosféru, pánom poslancom J. Halajovi a J. Oslancovi za pomoc pri organizácii, Hotelu Termál za vrelé prijatie a pohostenie, a samozrejme zamestnancom obecného úradu, materskej školy a Vodného raja za skvele odvedenú prácu. Taktiež ďakujeme všetkým, ktorí členov sprievodu pohostili alebo finančne prispeli. Počas sprievodu a večerného programu sa vyzbieralo viac ako 300eur, ktoré budú venované Materskej škole Vyhne.

 

  LH

                      

 

Viac foto:

http://www.vyhne.sk/fotogaleria/fasiangy-2017.html

 


 
 

dnes je: 24.6.2018

meniny má: Ján

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup

Úvodná stránka