Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

Zmenil tvár Šanghaja a jeho jediná stavba mimo Číny sa nachádza vo Vyhniach..Vytlačiť
 

kaplnka.jpgSobota 29.7. patrila spomienke na významného svetového architekta so slovenskými koreňmi Ladislava Hudeca. Jeho jediné dielo postavené mimo územia Číny sa nachádza práve u nás a je ním  Kaplnka Panny Márie Kráľovnej, ktorá bola v roku 2014 vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku Slovenska.

Večer otvoril mladý, talentovaný Branislav Višňanský svojím klavírnym koncertom, okoreneným jehoho historkami z ciest po Slovensku i zahraničí. Po koncerte nasledovalo premietanie filmu Ladislava Kaboša ZMENIL TVÁR ŠANGHAJA, z ktorého sme sa mohli dozvedieť zaujímavé fakty zo života slávneho architekta L. Hudeca, nahliadnuť i do jeho súkromia prostredníctvom rozprávania je ho detí a spoznať jeho najvýznamnejšie diela. Po tomto pútavom filme nasledovala beseda s režisérom filmu Ladislavom Kabošom a jeho manželkou, producentkou filmu Svatavou Máriou Kabošovou. Výnimočná atmosféra bola umocnená tým, že celé podujatie sa odohrávalo vonku, na našom námestí, a napriek chladnejšiemu počasiu si našlo svojich priaznivcov.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu večera, ako aj Pivovaru Steiger za upomienkové predmety pre našich vzácnych hostí.

FOTO: http://www.vyhne.sk/fotogaleria/zmenil-tvar-sanghaja.html


 
 

dnes je: 18.1.2019

meniny má: Bohdana

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka