Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

Anna Majerská

Mgr. Anna Majerská

 

 

    Celý svoj život zasvätila výchove malého človiečika, ktorý sa priamo pred jej očami menil a  formoval na krásneho života schopného mladého človeka. Jej pedagogická činnosť a kultúrna činnosť bola  spojená s obrovskou obetavosťou, láskou k svojim žiakom k svojej obci.
    Pani Mgr. Anna Majerská sa narodila 25.februára 1943 v obci Bzenica v roľníckej rodine. Po ukončení Gymnázia v Žarnovici študovala v Banskej Bystrici  na Univerzite Mateja Bela, na  pedagogickej fakulte, učiteľstvo 2. stupňa základných škôl v odbore Slovenský jazyk a Dejepis.
Už počas štúdia na vysokej škole pôsobila v rôznych krúžkoch, ako napr. história, folklór, divadlo, hudba, turistika, šport a gymnastika. Bola aktívnou členkou vo vysokoškolskom folklórnom súbore Mladosť, s ktorým vystupovala  na rôznych podujatiach. V rámci bývalého spoločného štátu s týmto súborom získala 1. Miesto na celoštátnej prehliadke folklórnych súborov v Prahe.
     Po ukončení vysokoškolského štúdia, svoj pedagogický rast začala, prvom pôsobisku na Orave v obci Novoť, neskôr bola preložená do obce Župkov. V roku 1968 sa vydala a v manželstve sa jej narodili dve deti Katarína a Martin. V roku 1972 natrvalo až do roku1998 ostala pracovať v obci Vyhne v Základnej škole na rôznych pozíciách, učiteľ, zástupkyňa riaditeľa Základnej školy a riaditeľka Základnej školy.    Získané  skúsenosti a vedomosti postupne odovzdávala svojim žiakom, u ktorých rozvíjala vzťah ku folklóru k poézii, k hudbe , turistike. Počas aktívneho života. so svojimi žiakmi reprezentovala nielen základnú školu ale i Obec Vyhne na kultúrnych podujatiach v rámci okresu, kraja ale i SR. Ako riaditeľka školy mala veľkú zásluhu na získanie finančných prostriedkov na vybudovanie novej budovy základnej školy.
     Od roku 1975 do roku 1998 bola aktívnou predsedníčkou v  Zbore pre občianske záležitosti. V roku 2005 obnovila Zbor pre občianske záležitosti, kde založila aj spevácku skupinu pod názvom Ladienka, s ktorou sa zúčastňuje na okresných a krajských súťažiach. Okrem týchto aktivít aj počas dôchodkového veku v základnej škole založila folklórny tanečný súbor „Pramienok“, s ktorým sa zúčastňuje na Okresných súťažiach. Významnou mierou sa podieľa aj v súčasnej dobe  na  pri organizovaní kultúrno -  spoločenského života v obci Vyhne za čo jej úprimne ďakujem


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka