Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

Areál a bazény

 

Vodný raj Vyhne poskytuje svoje služby celoročne. V hlavnej letnej sezóne, ktorá trvá od  júna do septembra, sú v prevádzke nasledovné bazény:
Viacúčelový bazén

Je členený na časť neplaveckú (oddychovú - relaxačnú) rozmerov 11,5 x 21,5 m o hĺbke od 1,10 – do 1,25 m, dve plavecké časti, z nich prvá rozmerov 7,55 x 25m o hĺbke od 1,35 – do 1,80 m a druhá rozmerov 7,55 x 50 m o hĺbke od 1,25 – do 1,80 m a potápačskú záhradu rozmerov 13,5 x 3,9 m o hĺbke 4,0 m.

 

Viacúčelový bazén sa plní prírodnou termálnou vodou, ktorej teplota pri zdroji je 36,5 - 37 °C.  Za izolovaným potrubím sa privádza do technológie viacúčelového bazénu, nachádzajúcej sa v priestoroch pod bazénom. Technologické zariadenie zabezpečuje filtráciu, dezinfekciu, predpísanú chemickú úpravu, prečerpávanie, recirkuláciu, dopĺňanie vody a jej chladenie tepelným čerpadlom na požadovanú teplotu pred vypustením do recipientu.
Obidve časti, t. j. neplavecká i plavecká majú rovnakú teplotu 29 – 30 °C.
Neplavecký oddychový (relaxačný) bazén s vodnými atrakciami má teplotu od 30 – do 32 °C.
Neplavecký – dojazdový tobogánový bazén má teplotu od 29 do 30 °C.
Detský bazén do 6 rokov má teplotu vody od 29 do 30 °C.


V mimosezóne, ktorá trvá od septembra do júna, je v prevádzke vnútorný výplavový bazén s perličkami a jacuzzi, s celoročným výplavom do exteriéru.


Výplavový bazén

Je celoročný, s vodnými atrakciami – hydromasážne lavice, tzv. perličky, protiprúd a jacuzzi. Teplota vody je 36 °C.

Pred vstupom do areálu Vodného raja Vyhne je mieste umiestnená informačná tabuľa s údajmi o jednotlivých bazénoch (viacúčelovom, detskom, výplavovom a dojazdovom s tobogánom), dispozičnom členení viacúčelového bazénu  (oddychová – relaxačná, neplavecká časť, dve plavecké časti a potápačská záhrada), teplote vody v jednotlivých častiach a hĺbkach v jednotlivých častiach.

V plaveckej časti sa odporúča iba rekreačné plávanie a neodporúča sa kondičné, alebo výkonnostné plávanie


Pre osoby, ktoré trpia srdcovo - cievnymi ochoreniami sa odporúča, aby na základe svojho zdravotného stavu zvážili, prípadne časovo obmedzili pobyt v jednotlivých častiach viacúčelového bazénu.


Z každej časti areálu í má každý  návštevník možnosť vizuálne kontrolovať na hodinách dĺžku svojho pobytu v jednotlivých bazénoch a ich častiach
V prípadoch konania organizovaných športových podujatí , t. j. plaveckých pretekov, bude vyradený resp. nastavený ohrev vody tak, aby v plaveckých častiach viacúčelového bazénu bola docielená určená teplota 26 °C. V týchto prípadoch bude viacúčelový bazén vyhradený len pre účastníkov športového podujatia

Ponúkame 4 sauny – suchú, parnú, bylinkovú a  infrasaunu, jakuzzi a hydromasážne vane. Ponúkame všetky druhy masáží, od klasických, cez športové, reflexné, až po špeciálne, ako sú medová masáž, bankovanie, ayurvéda, lávové kamene a iné.

 


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka