Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

Krúžok filmovej tvorby

Režisérka Denisa Gluzeková

Denisa Gluzeková

Nasledujúce video bude venované veľmi talentovanej tínedžérskej režisérke Denise Gluzekovej.

zdroj: regionálna televízia Žiar nad Hronom


 

Ako vodníci a víly potok čistili

 Čo ste robili v sobotu 26. marca? Lebo my, žiaci a učitelia Základnej školy vo Vyhniach sme zrealizovali v spolupráci s Obecným úradom Vyhne environmentálnu aktivitu zameranú na vyčistenie Vyhnianskeho potoka. Nás - žiakov, učiteľov a rodičov – prišlo 63 a čistili sme úsek medzi obcou Bzenica a čističkou odpadových vôd. Celkovo sa vyzbieralo 3,64 ton odpadkov, len z tohto úseku až 3 tony! Na čistení potoka sa zúčastnili aj ďalší občania obce Vyhne, členovia športových oddielov, turistického oddielu, Klubu dôchodcov, podnikatelia, dokonca aj ľudia, ktorí nie sú občanmi obce. Po skončení práce sme sa všetci stretli na futbalovom ihrisku, kde na nás čakal vynikajúci guláš, ktorý uvaril Mirko Hajko so svojimi pomocníčkami a chutné pagáče, ktoré upiekla pani Macejkovičová. Sponzorsky celú akciu podporili Pivovar Steiger, hotel Sitno, Vodný raj Vyhne, Ovo-mix p. Bedeová, penzión Michaela, penzión Slnečná stráň p. Procnerová, Potraviny p. Považanová, salón Natali – N.Halajová, penzión Astória p. Bosák a p. Halvoník, chata Regia p. Reguly, penzión Alma p. A. Majsniar, penzión Sasanka p. D. Majsniar, Mäso-údeniny p. Romanec, p. Š. Truban, p. P. Bevelaqua a ďalší, za čo im patrí srdečné poďakovanie.

 

 

 

My všetci roduverní občania Vyhní vstúpme si konečne do svedomia, poobzerajme sa po našej obci a zistíme, že nemáme byť na čo hrdí. Všetky cesty, jarky, úvrate sú plné špiny. Nikoho to nezaujíma, netrápi. Nechcem už prirovnávať Vyhne ku košickému Luníku, ale chcem, aby sme sa všetci zapojili do čistenia obce. Začali s tým už naše deti. Žiaci ZŠ so svojimi učiteľmi pripravili pracovný plán na čistenie potoka Vyhnianka a vyzvali k tomu aj členov JDS vo Vyhniach, turistov a mládež. Bolo by dobré, keby noví poslanci vyzvali obyvateľov svojich obvodov k podobnému činu. Aby si ľudia urobili poriadok vo svojom okolí a zodpovedali za čistotu. Je potrebné sa tým zaoberať aj na Obecnom zastupiteľstve, určiť termíny na upratovanie a určiť aj ľudí na kontrolu čistoty Vyhní, prípadne stanoviť sankcie pre znečisťovateľov. Upratovanie by malo byť čo najskôr zrealizované, aby turisti zistili, že Vyhne im ponúkajú nielen Vodný raj, krásnu prírodu, ale aj čistú úhľadnú obec. Predstavme si pekné námestie, opravenú školu, dokončený kultúrny dom, lavičky okolo nich, malý amfiteáter, kde by sa konali rôzne kultúrne akcie v lete, ktoré by tiež prispeli k čaru Vyhní a Vodného raja. Veď máme tu vynikajúci Dostavník, šikovných žiakov i starších spevákov, máme z čoho vyberať.
Tak priložme ruku k dielu a začnime s čistením čo najskôr a s pomocou poslancov.

 

 


 


 

Anjelik

Film Márie Knoppovej - Anjelik

 

 

 


 


 

Waka Waka

Filmová tvorba Vyhne uvádza paródiu na videoklip Waka Waka 

 

 

 


 


 

Ach ... keby si bol môj

Kolektív autorov filmovej tvorby Vyhne

 


 

Krúžok filmovej tvorby

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka