Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

Diskusia

V rámci tejto diskusnej témy by sme chceli od Vás milí návštevníci našej stránky spoznať Vaše zážitky z Vyhní, či už ste jej terajší alebo bývalí obyvatelia, návštevníci alebo ľudia, ktorí sa z pojmom Vyhne stretli v najrôznejšej podobe. Zaujímajú nás Váše názory a Vaše poznatky o súčasnosti, ale i budúcnosti obce Vyhne. Budeme radi, ak Vaše skúsenosti nezapadnú do prachu histórie, a preto neváhajte a prispejte k objasňovaniu a spoznávaniu tváre obce v čase. Prosíme Vás o trpezlivosť pri čakaní na oficiálnu reakciu na konkrétny príspevok, nakoľko vedenie obce je zaneprázdnené aj inými úlohami. Ubezpečujeme Vás ale, že každý Váš podpísaný (nie anonymný) príspevok bude zodpovedaný

Pridať príspevok

 
pridané 2.2.2015 12:53:19, IP: 212.5.216.66

Kalamita 2015

Pripájam sa ku kritike,
Na fínsko obecný traktor prvý krát dorazil v sobotu večer o 21:00. Kde bol dovtedy? To sa treba prosiť za všetko? Keď to mal na starosti p. Ciglan alebo p.Hrnčiar ráno vstali o 4:00. Kým ľudia šli do roboty a za povinnosťami tak bolo všetko zabezpečené.

Vyhne


 
pridané 1.2.2015 23:24:52, IP: 89.173.168.205

KALAMITNÁ SITUÁCIA VYHNE

Vážený pán starosta,
dňa 30.1.2015 bolo na Slovensku naozaj husté sneženie, ktoré neobišlo našu obec. Kalamitná situácia ktorá bola v jednotlivých úsekoch robila problémy občanom, nakoľko sneh na niektorých častiach dosahoval až 30-40 cm. Chcem sa preto opýtať, ako je možné že starosta v takejto chvíli je spokojne doma a nezvolá mimoriadny štáb, aby rozdelikl svojim zamestanncom úlohy a začal s odhrabávaním snehu. Ako starosta máte nadštandartný plat, a pre Vás nekončí smena v piatok, ale ste povinný riešiť tekéto situácie okamžite. Výhovorky typu nemáme na to peniaze, si prosím odpustite,pretože iné dediny majú omnoho menšie príjmy a napriek tomu sa o svoju obec starajú iným sposobom. Nestačí len volby vyhrať, ale naozaj aj plniť sluby, ktoré ste dal občanom. Ste plne zodpovedný za takúto vzniknutú situáciu a mal ste ju okamžite riešiť, preto sa pýtam za občanov, PREČO STE SA K TOMUTO PROBLEMU NEPOSTAVILI A OPERATIVNE NIC NERIEŠIL? Je to na začiatok Vašeho volebného obdobia dosť zlá vizitka, a preto nezabúdfajte žeč aj my občania máme v rukách istú moc napríklad odvolať Vás prostredníctvom petície. robte si preto svoju robotu tak ako treba v prospech svojich voličov občanov obcce VYHNE.
Ešte raz teda k otázke. AKÝ BOL DOVOD VÁŠHO NEKONANIA PRI VZNIKNUTEJ MIMORIADNEJ KALAMITNEJ SITUÁCII?

Admin. VYHNE BEZ CENZÚRY


 

Vážený pane, pani ktorý /ktorá/ sa skrývate pod názov VYHNE BEZ CENZÚRY, bezdôvodne ma ohovárate a schovávate sa za anonymitu. Musím Vás ubezpečiť, že som si svoju povinnosť splnil a to voči Vám občanom obce, ale aj voči mojím nadriadeným, z ktorými som komunikoval počas víkendu a to konkrétne s prednostkou Okresného úradu v Žiari nad Hron, s krízovým centrom civilnej obrany, s príslušnými elektrikármi a ich nadriadenými. Tieto zložky nám pomáhali, aby sa urýchlila oprava poškodených vedení. Do Obce Vyhne je zabezpečená dodávka elektrickej energie z troch strán, štyri 22kw prípojky. Jedna vetva, ktorá zabezpečuje spodnú časť Vyhieň 22kW prípojka to je po Vodný raj Vyhne z okresu Žarnovica. Osobne som bol s elektrikármi na tejto spojnici kde sme sa brodili snehom a na lúke pozdola Pána Jaroslava Pištu, alebo lepšie povedané za ČOV bolo toto vedenie prerušené z dôsledku pádu stromov na el. vedenie celkovo v piatych častiach.

Druhá časť, ktorá zásobuje el. energiou spodné sídlisko Dolinky prechádza ponad záhradkársku osadu. V katastri obce Repište sa na toto vysoké napätie vyvrátili vysoké borovice a na dvoch úsekoch roztrhli elektrické vedenie. Tu sa musím pozastaviť, lebo pri obnove dodávky a vplyvom námrazy došlo nad elek. trafákom na sídlisku Dolinky k požiaru, museli sa volať hasiči a taktiež pracovníkov z elektrární, ktorý opravili poškodené vedenie.

Máme tu tretiu vetvu, ktorá zásobuje elektrickým prúdom sídlisko Stred a vrchnú časť z okresného mesta aj tu na tomto úseku boli roztrhnuté vedenia, ktoré taktiež opravovali. V neposlednej miere sú Fínske domky, kde poniže rodinného domu p. Slaného je umiestnený trafák a taktiež prípojka elektrickej energie 22kw , ktorá ide cez lúky a hory aj tu bolo poškodené vedenie. Obec Vyhne mala tú smolu, že na všetkých trasách vedúce do obce stromy poškodili elektrické vedenie. Musím vás ubezpečiť, že i ja na svojom poste a príslušní zamestnanci Okresného úradu v Žiari nad Hronom na svojich postoch v rámci kompetencií vyvinuli maximálne úsilie, aby sa dodávka elektrickej energie obnovila čo v najkratšom čase. V piatok dňa 30.1.2015 o 16.15 vypadla dodávka elektrickej energie a v nedelu o 18.05 hod. dodávku elektrickej energie elektrikári obnovili. Tým ľuďom ktorí pracovali v teréne do neskorých hodín, spali štyri päť hodín a ráno sa znovu obliekali, aby opravili poruchy k spokojnosti nás všetkých tým by sme sa mali poďakovať za ich prácu v extrémnych podmienkach v mraze a bez obmedzenia časovej práce. Ja som nesedel doma ako si myslíte, ale som veci riešil v teréne. Chcem sa opýtať Vás, ako ste prispeli, čo ste urobili, ako občan, okrem toho že urážate a bezdôvodne ohovárate. Viete aj niečo iné robiť.

Ak ste aspoň počúvali rádio tak ste sa mohli dopočuť koľko obcí v rámci Stredoslovenského kraja a okresu Žiaru nad Hronom boli odrezane od el. energie. To že to zvládli elektrikári a do našej obci obnovili dodávku el. energie do 49 hodí pri takomto rozsiahlom poškodení a pri týchto poveternostných podmienkach ako som popísal tak im patrí za nás všetkých len jedno pekné slovo a to Ďakujeme.Pane mýlite sa nemám nadštandartný plat. Mám len plat určený zákonom o platových pomeroch starostov obcí a primátorov podľa počtu obyvateľov obce od 1001 do 3000 prislúcha plat starostovi vo výške priemerného zárobku v národnom hospodárstve , krát koeficient 1,9 percenta. Mám plat niečo cez 1000.-€ v čistom. V minulom období som pracoval nad základný časový fond viac ako 150 hodín mesačne včetne sobôt a nedieľ na úkor mojej rodiny. Ja som tiež len človek z mäsa a kostí a mám taktiež nárok na oddych a dovolenku . Keď Vy oddychujete ja pracujem, vy si spočítajte svoj plat za osem hodím a mne pripočítajte k základnému pracovnému fondu navyše 150 hodín mesačne a vi delte peniaze hodinami a zistíte, že mám na hodinu menší zárobok ako Vy a potom mi môžete písať o nejakom nadštandartnom plate Za uplynulé volebné obdobie som zveľadil majetok obce viac ako 1 000 000.-€, a zachránil som majetok obce za viac ako 6 000 000.-€ Vodný raj Vyhne, ktorý mali dostať súkromní podnikatelia v roku 2023 od bývalého starostu na základe zmlúv / v najbližšom čase bude táto záležitosť zverejnená na obecnej stránke/ len za to, že ručili za úver , ktorý zobral bývalý starosta nie ja on ale v dnes to nie je pravda . Zabudli ste aj na reláciu na TA3, kde podrobne reportér poukazoval na nehospodárne nakladanie s majetkom obce a za to, že natáčal túto reláciu ,“ Čierny Peter“, tak ho vyhodili a zrušili mu reláciu lebo mal pravdu. Na všetko načo poukazoval reportér tak mal pravdu, všetky dokumenty sa nachádzajú na úrade Nik nechce počuť pravdu. Ak nemáte čo povedať, vymýšľate si nepravdivé veci a zavádzate občanov bez dôkazu, aby ste znemožnili starostu.Čo sa týka odhŕňaniu snehu, ja neviem kde v ktorej časti obce žijete, ale v piatok ráno keď snežilo už pracovníci obce pán Griglák, Truban, Moštenický , Pavla plus nezamestnaní boli v teréne od 04.30 hod. odhŕňali sneh do neskorých večerných hodín do 22.00 hod. Máme jeden starý traktor ktorý museli v ten deň dvakrát opravovať. Keď skončili v noci do druhej rána opravovali prevodovku, alternátor

Na ozrejmenie Obec Vyhne má 12km svojich obecných ciest. Pokiaľ otočili tieto cesty a prišli na začiatok už boli tie odhrnuté znovu zasnežené. V sobotu v nedeľu boli znovu vonku, majú spústu nadčasových hodín ktoré treba zaplatiť. 120 litrov nafty sa minulo za tri dni. Podľa možnosti obce a techniky sa robilo a robí sa. Prečo stále kritizujete starostu a máte vôbec dôvod kritizovať, veď máme volených zástupcov s rozhodujúcim hlasom. Zabudli ste, že ste si volili aj poslancov OZ. Veď poslanci si navrhujú schvaľuje v komisiách si majú riešiť veci, ktoré sú potrebné pre chod obce a komisie navrhujú aj uznesenia do OZ.Výhovorky typu nemáme na to peniaze, si prosím odpustite, pretože iné dediny majú omnoho menšie príjmy a napriek tomu sa o svoju obec starajú iným sposobom./ vyňaté z textu /Pane, alebo pani neviem kde chodíte na tieto nezmysli. Počas štyroch rokov, ako tu pôsobím na tomto úrade nikdy z mojich úst nevyšlo slovo nemám nedá sa , alebo nedám peniaze na veci prospešné pre obec v súlade s rozpočtom., ktorý schvaľujú poslanci OZ, nie starosta ako si myslíte. Keby ste si prečítali rozpočet obce, tak v rozpočte sú položky spotreba benzín, nafta, spotreba náhradné diely, spotreba oblečenie a ochranné pomôcky pre zamestnancov, tak neviem skadiaľ tieto bludy nezmysli beriete a následne píšte. Rozpočet obce je na stránke , príslušné schválené VZN sú na stránke obce, zverejňovanie zmlúv a všetkých faktúr sú na stránke. Ako náhle by sme niečo nezverejnili je to neplatné a porušenie zákona. Nad chodom obce dohliada Hlavná kontrolórka. Nad starostom a kontrolórkou je v kontrolnej činnosti audítorská spoločnosť, ktorá vykonáva audit to znamená či finančné prostriedky vynaložené obcou sú v súlade so zákonom . Audit sa odosiela na ministerstvo financií pod ktorý sa podpisuje audítorská spoločnosť . Ja len pre vysvetlenie, ako a kto kontroluje činnosť obce. Lebo z Vášho listu vidím, že ste neznalý a potrebujete sa zorientovať.Dvere starostu sú otvorené pre každého, viem každému vyhovieť a môžete nahliadnuť do dokumentov, o ktoré ma požiadate.

Neschovávajte sa za anonym , rád sa s Vami porozprávam

Vladimír Bevelaqua
Starosta obce

pridané 30.1.2015 19:42:10, IP: 85.237.234.9

Sneh

Dobry den preco sa 30,1,2015. odhrnala cas obce Peserany len do polky kopca, teda len po penzion Na slnecnej stráni? Ako sa majú ludia brodit cez 40 cm snehu? stale sa len chválite co ste urobil ale neviete zariadit základne veci pre obcanov!

Obyvatelia casti obce ,Peserany


 
pridané 18.11.2014 09:57:42, IP: 195.168.131.130

Výsledky volieb

Je mi nasmiech a na druhej strane aj do plaču koho sme si zvolili za starostu. Autoritatívneho vládcu. Som zvedavý ako bude pokračovať vo zvelaďovanání obce. Vodný raj je zadĺžený, máme nový dom smútku- síce nie je skolaudovaný to znamená, že sa nemôže používať, ale 360 voličom vo Vyhniach to neprekáža. Pán boh nech pomáha tejto obci. A ešte som zvedavý ako sa p. starosta poďakuje p. Kopčanovej, že si dovolila proti nemu kandidovať.

Milan


 
Položky 5-8 z 108

Viete niečo o histórii našej obce, čo nie je na tejto stránke, alebo nebolo inde publikované? Ďakujeme za všetky príspevky!

Pridať príspevok

 
pridané 28.5.2010 11:27:54, IP: 147.213.208.97

korekcia histórie

V 3. – 2. storočí pred naším letopočtom vo Vyhniach nemohli byť Germáni, lebo vtedy neboli ešte na územi Slovenska vôbec:-). Prví Germáni - Kvádi na JZ Slovensko prišli až okolo zlomu letopočtov a do Pohronia prenikali až niekedy v 2. stor. n.l.. V zmienenom období, resp. medzi 3. stor. p.n.l. a 2. stor. n.l. na Slovensku, i v Pohroní a na strednom Slovensku a možno i v okolí Vyhieň boli Kelti (pravdepodobne kmeň Kotínov). Lákali ich sem iste možnosti ťažby drahých kovov ale i železa. Najstaršie stopy osídlenia na územi dnešných Vyhieň však pochádzajú už z doby bronzovej a možno ďalšie stopy osídlenia sú ešte skryté pod zemou a čakajú na svojho objaviteľa.

Peter


 
pridané 10.12.2009 02:22:31, IP: 85.237.23.66

Templari a pivo

Síce som len lajik a milovnik piva, ale je dobre zname,že Templari boli vlastne reholny rád čiže sa dá povedať, že boli služobnici Boží. A to boli aj mnisi, s čoho vypliva, že to pivo nemuseli variť prave spominaní Templári ale prave mnisi, ktorí pivo ako je známe varili. Dokonca vraj bolo velmi chutné.... s čoho vypliva, ako bolo už podotknute, že boli obchodnici, tak prave s týmto mokom mohli obchodovať, tak že založili spomínany pivovar.......

Čitatel


 
pridané 22.10.2007 10:42:14, IP: 85.248.106.203

nová, 2. publikácia o Vyhniach???

Vraj pripravujete 2. rozsiahlejšiu publikáciu o Vyhniach. Je to pravda?? Čo v nej v krátkosti bude?? (kúpelníctvo, pivovarníctvo, hutníctvo, strojárstvo????)
Kedyže sa objaví na pultoch?? Náklad, počítam asi nebude vysoký. Už sa na ňu tešíííííím. Tú prvú mám preštudovanú, aj staršia knižočka o hutníckej a strojárenskej výrobe sa mi dostala do rúk.
Ďakujem.
Veľa úspechov, radosti a veselosti všetkým.

Peter


 
pridané 22.10.2007 10:33:15, IP: 85.248.106.203

separovaný zber

Krásny deň prajem Vyhňoranom.
Aké skúsenosti sú so zberom triedeného odpadu vo Vašej obci?? To len pre zvedavosť.
Chvála Vyhniam, lebo to jest jedna z najnádhernejších a njzaujímavejších dolín!!!
Ďakujem.


Peter


 
Položky 1-4 z 11

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka