Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

Diskusia

V rámci tejto diskusnej témy by sme chceli od Vás milí návštevníci našej stránky spoznať Vaše zážitky z Vyhní, či už ste jej terajší alebo bývalí obyvatelia, návštevníci alebo ľudia, ktorí sa z pojmom Vyhne stretli v najrôznejšej podobe. Zaujímajú nás Váše názory a Vaše poznatky o súčasnosti, ale i budúcnosti obce Vyhne. Budeme radi, ak Vaše skúsenosti nezapadnú do prachu histórie, a preto neváhajte a prispejte k objasňovaniu a spoznávaniu tváre obce v čase. Prosíme Vás o trpezlivosť pri čakaní na oficiálnu reakciu na konkrétny príspevok, nakoľko vedenie obce je zaneprázdnené aj inými úlohami. Ubezpečujeme Vás ale, že každý Váš podpísaný (nie anonymný) príspevok bude zodpovedaný

Pridať príspevok

 
pridané 16.11.2014 16:19:34, IP: 95.102.127.120

Vysledky voliem

Vazeny pan Starosta,

Gratulujem k vysledku volieb a verim ze Vyhne budu nadalej napredovat tym spravnym smerom.

Milos
It byvaly Steiger


 
pridané 28.10.2014 16:10:31, IP: 62.169.180.14

Osvetlenie

Dobrý deň, p. Starosta

chceli by sme Vás poprosiť, o opravu verejného osvetlenia medzi cintorínom a hotelom Sitno. Je tam už dlhohodobo spadnutá lampa a keďže chodíme do práce skoro ráno alebo z práce neskoro v noci nie je to dobrý pocit ísť v takej tme. A takýchto úsekov je viac.

Ďakujeme za skorú nápravu.

Kolektív Hotela Termál


 

Dobrý deň,
reagujem na Váš príspevok do diskusie a mrzí ma že musíte písať o osvetlení cesty smerujúcej do hotelov Sitno a a Termál. Pre komfort a lepšie osvetlenie sme v letných mesiacoch rekonštruovali osvetlenie na tejto ceste, kde sme staré svietidlá vymenili za nové diodové, úspornejšie a natreli sa stĺpy verejného osvetlenia. Prvé svietidlo nám poškodil počas prác na dome smútku pán Roman M., ktorého som vyzval aby toto svietidlo opravil, čo aj prisľúbil, avšak doteraz sa tak nestalo. V poradí druhé svietidlo zase niekto dňa 25.10.2014 v nočných hodinách neznámy páchateľ poškodil pri luteránskom cintoríne , kde do stĺpa verejného osvetlenia narazil svojim OMV zelenej farby. Z miesta nehody ušiel a obci vznikla ďalšia škoda vo výške 200€. Aj tu sa objednala nová lampa, ktorá bude pánom Vankom založená. Dnešným dňom zamestnanci obecného úradu vysekávajú z betónu časť železného stĺpa, tak aby sa mohol osadiť nový stĺp. Je pripravené aj ďalšie osvetlenie a v týchto dňoch sa bude zakopávať elektické vedenie do zeme.

Vladimír Bevelaqua
Starosta obce

pridané 3.9.2014 00:23:03, IP: 89.173.168.205

odkaz starostovi

Ako vidieť zvolebnieva sa a Vaša nevraživosť sa stupnuje. V minulosti som Vám dal hlas, ale keď vidím aký ste človek určite už svoj hlas nedám ja , ani manželka a naša rozvetvená rodina Vás voliť nebudeme. Nepáči sa nám ako ste si dal napríklad preplatiť dovolenku a aj to az potom čo ste si odsuhlasil zvýšenie platu. Nemyslite si že nevidíme čo robíte. Dom smutku ktorým ste sa tak chvastal stále nie je zprevádzkovaný lebo sa musí "čakať na vhodnú chvíluˇ" ktorou bude určite oktober ako vaša predvolebná kampan. Ale ani to vám už nepomože, lebo ludia maju na Vás svoj názor. Najviac ste si to pokaslal, u mna ked ste si zamestanl ženu. FUUUUJ, rodinkárstvo preč s takýmito ludmi!!!!!§ Nemajú čo hľadať v štátnej službe, lebo ich jediným cielom je napchať sebe a svojej rodine vrecká!!!
Už Vás voliť nebudeme a dúfam že to prehráte. Máme svojho kandidáta ktorého podporíme.
Nespokojní občan s manželkou.

občan Vyhní


 

Vážený nespokojní občan s manželkou

Je smutné až zarážajúce, že sa schovávate za anonymitu a že sa za svoje výroky hanbíte a neprídete za mnou osobne, alebo neprídete na zasadnutia obecného zastupiteľstva, kde máte právo pýtať sa , čo máte na srdci. Pre mňa nebolo ľahké sa rozhodnúť, či v roku 2010 budem kandidovať alebo nie za starostu obce aj vzhľadom na to, že som mal dobre rozbehnutú kariéru policajta. Ale keďže som sa tu narodil a videl, ako chradne moja rodná obec, tak som sa rozhodol, že budem kandidovať za starostu a teraz vôbec neľutujem tieto štyri roky mojej tvrdej práce v prospech nás všetkých a som hrdý na to, čo som dosiahol pre našu obec. A Vy ste nesmierne hrdý na tento svoj článok, nech vidia naši občania, akých máme zatrpknutých občanov, ktorí sa nevedia zmieriť s tým, že sa dá robiť a nie kradnúť. Neviem, o akej nevraživosti tu píšete , ale Vám môžem povedať, že práca starostu obce nie je na 8- hodinový úväzok, pracuje viac ako 16 hodín denne, je 24 hodín v dosahu telefónu pre rôzne inštitúcie, ktoré zavolajú aj o polnoci , keď sa niečo deje. Práca starostu zahŕňa aj nespočetné množstvá služobných jázd do Bratislavy na rôzne ministerstvá, rôzne vybavovanie, získavanie peňazí na rozvoj obce, keďže „pri stole“ nič nevybavíte. Starosta sobáši a pochováva svojich ale aj cudzích spoluobčanov, robí kultúrne akcie atď. Čo sa týka dovolenky, tak tú za rok 2011 som si pre pracovnú vyťaženosť nestačil vybrať ani jeden deň – prepadla mi, prišiel som o veľa peňazí a nesťažoval som sa nikomu. Ja ako starosta obce som štatutárny zástupca, som zodpovedný za celú obec, za financie a chod obecného úradu, nie vy ani Vaša manželka. Starosta obce musí vytvoriť balík peňazí , hospodáriť s ním. Aj obecný úrad je firma, firmu musíte riadiť, inak zbankrotujete. Zverili ste mi úrad na štyri roky, ktorý som zdedil vo viac ako dezolátnom stave – môžem to dokázať, obec bola na pokraji nútenej správy. Viac ako 80 percent času som strávil nad rôznymi zmluvami, ktoré uzatvoril môj predchodca po schválení bývalým zastupiteľstvom, pričom jeho členovia darovali podnikateľom 55 percentný podiel obecného majetku vo Vodnom raji v hodnote 110 000 000.-Sk. Tento stav som zvrátil a obecný majetok zostane obci, ale to sa neráta, lebo tí predo mnou, čo rozkrádali, boli „in“, tým nevadilo, že ich zásluhou obec prichádza o celé desiatky miliónov. Pýtam sa Vás, nespokojný občan s manželkou: Kde ste boli v tom čase? Čušali ste ako voš pod chrastou, alebo ste sa zjednotili a niečo urobili v prospech obce? Asi je to len závisť a úbohosť z Vašej strany a ja sa pýtam, čo ste Vy konkrétne spravili pre našu obec, ale môžem si zase odpovedať aj sám: no nič. V opačnom prípade by ste boli aspoň poslancom obce a podieľali by ste sa na chode úradu a obce.

Máte jedinečnú príležitosť, kandidujte za starostu, alebo poslanca obce, spravte kvalitný program pre občanov, taký, ktorý budete realizovať, nie reči, ale konkrétne činy z Vás urobia chlapa, ktorý si bude stáť za svojimi rozhodnutiami.

Píšete, že som si odsúhlasil a navrhol zvýšenie platu. Ale zase ste vedľa, vidím, že nemáte žiadne, podotýkam žiadne, základné vedomosti o fungovaní obce a len kritizujete. Plat starostu vychádza a schvaľuje sa podľa zákona o platových pomeroch starostov a primátorov obcí miest, tam je presne vymedzené, podľa čoho sa majú riadiť poslanci pri schvaľovaní platu. Ja osobne som bol prekvapený, keď poslanci mi navrhli odmenu vo výške 2000.-€, tí istí poslanci aj schvaľujú, nie starosta , ale poslanci títo mi dali túto odmenu- nie pre modré oči, ale preto, čo som za tri roky práce starostu urobil pre našu obec. Týchto 2000.€ mi nebolo vyplatené naraz, ale peniaze boli rozložené na 9 mesiacov do konca volebného roka. Opakujem, starosta nerozhoduje o výške svojho platu, keby ste sa viac zaujímali o dianie v obci a chode obecného úradu, takýto nezmysel by ste nikdy nenapísali.
Čo sa týka zamestnania mojej manželky na miesto vedúcej školskej jedálne, zase ste úbohý a niekto Vás vo Vašom snažení predbehol, táto téma bola už na pretrase na jeseň v roku 2013, kedy prišli na kontrolu zamestnanci z inšpektorátu práce, kde si vyžiadali všetky písomnosti týkajúce sa prijatia mojej manželky do zamestnania. Trochu Vás uvediem na správnu mieru. Bolo riadne, v zmysle zákona, výberové konanie na miesto vedúcej školskej jedálni. Povinnosťou starostu je vyhlásiť výberové konanie na internete a na úradnej tabuli, zostaviť komisiu a je to v rukách komisii, koho si vyberie. Inšpektorát práce konštatoval, že starosta obce neporušil zákon, je o tejto kontrole písomná správa.

Taktiež ma len utvrdzujete, že ste neznalý a musím Vás trochu dostať do obrazu: nie štátna služba, ale zamestnanci obcí a miest sú vo verejnej službe a podliehajú zákonu o verejnej službe, štátna služba je o niečom inom a o iných zamestnancoch.
V predposlednej vete ste ma verejne obvinili z úplatkárstva a že si napchávam vlastné vrecká.

Musím Vás upozorniť na skutočnosť, keď máte ten pocit, že beriem úplatky, tu verejne Vás vyzývam, aby ste podali na mňa trestné oznámenie, lebo každý občan, ktorý sa dozvie o spáchaní trestného činu, je povinný bezodkladne oznámiť túto skutočnosť orgánom činných v trestnom konaní.

Na dom smútku som hrdý. Staviame ho prevažnou mierou formou sponzoringu a aj niečo z obecných peňazí. Chcem sa Vás opýtať, koľko práce ako nespokojný občan s manželkou ste odrobili na tomto dome smútku a čo Vás oprávňuje mňa kritizovať? Máte pravdu, nemám sa ako starosta obce za čo hanbiť, sľúbil som voličom, keď ma volili, že tieto roky budú roky rozvoja a výstavby, čo som sľúbil v predvolebnom sľube a dal na papier. Kľudne, s čistým svedomím, sa môžem každému občanovi pozrieť rovno do očí. Áno, to čo som urobil pre našu obec, bude v predvolebnej kampani, lebo je to moja práca, môj um a moja šikovnosť , ktorú som využil a spravil pre moju rodnú obec a mojich občanov. Mám sa čím prezentovať. Či budete voliť toho alebo iného, to Vám nikto neberie, ale voľte si toho, kto a akou mierou prispel alebo prispeje k rozvoju obce a akým smerom sa bude obec uberať. Voľby nie sú o emóciách a zároveň chcem Vás ubezpečiť, že sa budem uchádzať v nasledujúcich voľbách znova o miesto starostu, lebo v polovici započatej práce sa neodchádza a na ľuďoch bude, koho si zvolia, naši občania posúdia, či som ich oklamal, alebo som splnil to, čo som im sľúbil. Pozdravujem Vás, nespokojný občan s manželkou .

Váš starosta obce Vladimír Bevelaqua

pridané 22.8.2014 17:08:14, IP: 84.47.111.14

Mesačník Halo Vyhne

Dobrý deň, prečo už pravidelne nezverejňujete mesačník Haló Vyhne na internetovej stránke? Pre bývalého občana je zaujímavé spomínať a sledovať čo sa vo Vyhniach deje


 
Položky 9-12 z 108

Viete niečo o histórii našej obce, čo nie je na tejto stránke, alebo nebolo inde publikované? Ďakujeme za všetky príspevky!

Pridať príspevok

 
pridané 28.5.2010 11:27:54, IP: 147.213.208.97

korekcia histórie

V 3. – 2. storočí pred naším letopočtom vo Vyhniach nemohli byť Germáni, lebo vtedy neboli ešte na územi Slovenska vôbec:-). Prví Germáni - Kvádi na JZ Slovensko prišli až okolo zlomu letopočtov a do Pohronia prenikali až niekedy v 2. stor. n.l.. V zmienenom období, resp. medzi 3. stor. p.n.l. a 2. stor. n.l. na Slovensku, i v Pohroní a na strednom Slovensku a možno i v okolí Vyhieň boli Kelti (pravdepodobne kmeň Kotínov). Lákali ich sem iste možnosti ťažby drahých kovov ale i železa. Najstaršie stopy osídlenia na územi dnešných Vyhieň však pochádzajú už z doby bronzovej a možno ďalšie stopy osídlenia sú ešte skryté pod zemou a čakajú na svojho objaviteľa.

Peter


 
pridané 10.12.2009 02:22:31, IP: 85.237.23.66

Templari a pivo

Síce som len lajik a milovnik piva, ale je dobre zname,že Templari boli vlastne reholny rád čiže sa dá povedať, že boli služobnici Boží. A to boli aj mnisi, s čoho vypliva, že to pivo nemuseli variť prave spominaní Templári ale prave mnisi, ktorí pivo ako je známe varili. Dokonca vraj bolo velmi chutné.... s čoho vypliva, ako bolo už podotknute, že boli obchodnici, tak prave s týmto mokom mohli obchodovať, tak že založili spomínany pivovar.......

Čitatel


 
pridané 22.10.2007 10:42:14, IP: 85.248.106.203

nová, 2. publikácia o Vyhniach???

Vraj pripravujete 2. rozsiahlejšiu publikáciu o Vyhniach. Je to pravda?? Čo v nej v krátkosti bude?? (kúpelníctvo, pivovarníctvo, hutníctvo, strojárstvo????)
Kedyže sa objaví na pultoch?? Náklad, počítam asi nebude vysoký. Už sa na ňu tešíííííím. Tú prvú mám preštudovanú, aj staršia knižočka o hutníckej a strojárenskej výrobe sa mi dostala do rúk.
Ďakujem.
Veľa úspechov, radosti a veselosti všetkým.

Peter


 
pridané 22.10.2007 10:33:15, IP: 85.248.106.203

separovaný zber

Krásny deň prajem Vyhňoranom.
Aké skúsenosti sú so zberom triedeného odpadu vo Vašej obci?? To len pre zvedavosť.
Chvála Vyhniam, lebo to jest jedna z najnádhernejších a njzaujímavejších dolín!!!
Ďakujem.


Peter


 
Položky 1-4 z 11

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka