Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

Diskusia

V rámci tejto diskusnej témy by sme chceli od Vás milí návštevníci našej stránky spoznať Vaše zážitky z Vyhní, či už ste jej terajší alebo bývalí obyvatelia, návštevníci alebo ľudia, ktorí sa z pojmom Vyhne stretli v najrôznejšej podobe. Zaujímajú nás Váše názory a Vaše poznatky o súčasnosti, ale i budúcnosti obce Vyhne. Budeme radi, ak Vaše skúsenosti nezapadnú do prachu histórie, a preto neváhajte a prispejte k objasňovaniu a spoznávaniu tváre obce v čase. Prosíme Vás o trpezlivosť pri čakaní na oficiálnu reakciu na konkrétny príspevok, nakoľko vedenie obce je zaneprázdnené aj inými úlohami. Ubezpečujeme Vás ale, že každý Váš podpísaný (nie anonymný) príspevok bude zodpovedaný

Pridať príspevok

 
pridané 5.1.2013 17:13:38, IP: 78.99.250.104

Kaplnka

Myslím, že do histórie kaplnky by bolo vhodné uviesť aj meno architekta p. Ing. Ladislava Hudeca, banskobystrického rodáka, pretože ako som sa dozvedela z jeho životopisného filmu je to jeho jediná stavba, ktorú naprojektoval na Slovensku. Potom zmenil tvár Šanghaja - viac ako 60 významných nádherných stavieb v Číne naprojektoval tento pán. A u nás sa to ani nespomenie.

Ešte vždy sa nevieme zviditeľniť pre svet.


Magdaléna Brodnianska-Zukalová


 
pridané 31.10.2012 12:02:07, IP: 213.81.157.254

Zber odpadu dňa 3.11.2012

Pán starosta,
na stránke obce je oznam o kontajneroch. Nepochopila som z tohto oznamu či sa to týka aj rodinných domov, alebo sa majú držať pôvodného plánovacieho kalendára, teda pračky,chladničky a šatstvo pred dom na okraj cesty.
Ďakujem za skorú odpoveď

Žabenská


 

Dobrý den pani Žabenská
Dňa 3.11.2012 budú v obci umiestnené kontajnery určené pre zber elektroodpadu, nebezpečného odpadu, pneumatík, šatstva a textilu, ktoré sú mino plánovaného zberu. Je to v rámci projektu " Dni jesenej čistoty" za účelom udržiavania čistoty v obci. Zber je pre všetkých obyvateľov obce ako aj chatárov.

pridané 27.8.2012 14:21:29, IP: 195.146.139.98

Cesta do Rudna

Pán starosta,
všetci Vaši predchodcovia sa postarali o renováciu cesty ktrorá viedla k ich pozemkom. Už by skutočne bolo načase dať do poriadku aj cestu do Rudna. Myslím že nikto nebude mať nič proti tomu, veď je už otrasná.

občan


 

Vážený pán bez mena, keďže sa neviete ani podpísať pod svoj príspevok. Ja nie som ako moji predchodcovia, ako píšete, ktorí si riešili asfalt pre svoj dom. Ja tu musím riešiť tie najnutnejšie veci, ktoré tu chýbajú pre nás všetkých a ktoré tu treba vybudovať a keby sa moji predchodcovia postarali o renováciu ciest, tak toto by ste nikdy nemuseli adresovať mne. Ak ste si všimli a nemáte klapky na očiach, tak by ste zistili, že obec pod mojim vedením sa rozvíja a musím Vám pripomenúť, že pri miestnom cintorína sa stavia dom smútku, kde moji predchodcovia pred voľbami mali len veľa sľubov o tejto výstavbe. Do polroka od môjho nástupu som začal s jeho výstavbou, len vďaka mojim priateľom a rodákom z obce Vyhne, ktorí si v súčasnej dobe žijú vlastné životy v mestách a obciach vzdialených od našej obce aj viac ako 100km. Títo občania si vážia svoju rodnú obec, v ktorej vyrastali viac ako niektorí vlastní, nerozprávajú nezmysly, ale konajú aj keby nemuseli, ale chcú pomôcť tak aby my, ktorí tu žijeme sme sa mohli dôstojne rozlúčiť s našimi občanmi, ktorí nás navždy opustili.
Druhú stavbu dokončievame v kultúrnom dome, ktorý je do súčasnej doby nedostavaný a v týchto priestoroch sa preháňali len potkany a myši. Za pomoci dotácie dokončujeme spoločenskú sálu a kuchyňu pre nás všetkých, ktorí tu žijeme. Tieto zariadenia budú využívané pre širokú verejnosť od materskej škôlky, žiakov a učiteľov základnej školy až po seniorov, ktorým tu budeme pripravovať stravu, tak aby sa mohli kultúrne a dôstojne každý deň najesť a spoločne sa stretnúť a podebatovať s priateľmi. Ďalej sa rozbehla výstavba Revitalizácia centrálneho verejného priestranstva po roku a pol mojej pôsobnosti, množstvom výberových konaní, či už na verejného obstarávateľa, verejné obstarávanie na zhotoviteľa, dotiahnutie dokumentácie na toto naše budúce námestíčko, tak aby aj naši občania boli na obec právom hrdí a pýšili sa našou obcou.
A teraz Vám vysvetlím prečo sa v časti Rudno neopravuje cesta. V prvom rade je to náročná investícia - 1km tejto cesty šírka 3 m a hrúbky 0,05 m vyjde cena 30000.-€. V druhom rade hneď po nástupe na túto funkciu, hneď v minulom roku v januári som bol so svojim zástupcom na rokovaní v Banskej Štiavnici u pani primátorky a riaditeľa banskoštiavnických lesov, ktorých som žiadal aby sme sa spolu podieľali na oprave tejto Rudnianskej cesty. Doslova som bol odbitý slovami, že oni do tejto investícii nepôjdu a že nebudú opravovať cudzie cesty. Ja som im vysvetľoval, že spoločnými silami to dáme do poriadku. Nikto nechcel o ponúknutej pomoci počuť a nie to ešte aby niečo financovali. Rozišli sme sa s tým, že sa prídu na túto cestu pozrieť, myslíte že doteraz prišli?. Za tretie z týchto našich lesov, ktoré nás obklopujú denne vyvážajú drevnú hmotu po tejto ceste, denne túto cestu ničia veľkými nákladnými autami. Z tohto pohľadu kto ničí a devastuje túto cestu?. Myslíte si, že keby obec investovala do tejto cesty, investície by boli na správnom mieste a kde ich zobrať?. Opätovne za pár rokov pri tejto hrúbke asfaltu by bola cesta v takom istom stave. Riešenie som naďalej hľadal, rozmýšľal ako ju opraviť. Oslovil som správnych ľudí, ktorí mi navozili asfaltovú drť na skládku v Rudne, aby sa mohli opravovať aspoň výtlky. Obyvatelia z tejto časti si už niečo opravili sami, niektoré úpravy urobí ešte obec. Nie všetko závisí od peňazí, ale aj od vôle samotného občana našej obce. Tí čo najviac kritizujú, najmenej pomohli svojej obci. Tí čo pomáhajú tým úprimne ďakujem.

Starosta obce
Vladimír Bevelaqua

pridané 20.7.2012 11:01:47, IP: 78.141.102.191

stromy

by som rád vedel kto dal príkaz na výrub stromov na dolinkách a z akého dôvodu však je to tam teraz otrasné bez tích stromov...úplná škoda však to boli ikony sídliska dlhé desaťročia tie smreky

Erik Baláž


 

Vážený pán Erik Baláž.
Sídlisko Dolinky a konkrétne miesto kde sa nachádzali tieto stromy a pozemky sú výlučne vo vlastníctve nájomníkov. Obec Vyhne, alebo starosta v tejto obci nemá oprávnenie vydávať povolenie na výrub stromov a to vzhľadom k tomu, že Obec Vyhne je v CHKO v Štiavnických vrchoch a tu výlučne rozhoduje o vypilovaní Životné prostredie v Žiari nad Hronom.

starosta

Položky 25-28 z 108

Viete niečo o histórii našej obce, čo nie je na tejto stránke, alebo nebolo inde publikované? Ďakujeme za všetky príspevky!

Pridať príspevok

 
pridané 28.5.2010 11:27:54, IP: 147.213.208.97

korekcia histórie

V 3. – 2. storočí pred naším letopočtom vo Vyhniach nemohli byť Germáni, lebo vtedy neboli ešte na územi Slovenska vôbec:-). Prví Germáni - Kvádi na JZ Slovensko prišli až okolo zlomu letopočtov a do Pohronia prenikali až niekedy v 2. stor. n.l.. V zmienenom období, resp. medzi 3. stor. p.n.l. a 2. stor. n.l. na Slovensku, i v Pohroní a na strednom Slovensku a možno i v okolí Vyhieň boli Kelti (pravdepodobne kmeň Kotínov). Lákali ich sem iste možnosti ťažby drahých kovov ale i železa. Najstaršie stopy osídlenia na územi dnešných Vyhieň však pochádzajú už z doby bronzovej a možno ďalšie stopy osídlenia sú ešte skryté pod zemou a čakajú na svojho objaviteľa.

Peter


 
pridané 10.12.2009 02:22:31, IP: 85.237.23.66

Templari a pivo

Síce som len lajik a milovnik piva, ale je dobre zname,že Templari boli vlastne reholny rád čiže sa dá povedať, že boli služobnici Boží. A to boli aj mnisi, s čoho vypliva, že to pivo nemuseli variť prave spominaní Templári ale prave mnisi, ktorí pivo ako je známe varili. Dokonca vraj bolo velmi chutné.... s čoho vypliva, ako bolo už podotknute, že boli obchodnici, tak prave s týmto mokom mohli obchodovať, tak že založili spomínany pivovar.......

Čitatel


 
pridané 22.10.2007 10:42:14, IP: 85.248.106.203

nová, 2. publikácia o Vyhniach???

Vraj pripravujete 2. rozsiahlejšiu publikáciu o Vyhniach. Je to pravda?? Čo v nej v krátkosti bude?? (kúpelníctvo, pivovarníctvo, hutníctvo, strojárstvo????)
Kedyže sa objaví na pultoch?? Náklad, počítam asi nebude vysoký. Už sa na ňu tešíííííím. Tú prvú mám preštudovanú, aj staršia knižočka o hutníckej a strojárenskej výrobe sa mi dostala do rúk.
Ďakujem.
Veľa úspechov, radosti a veselosti všetkým.

Peter


 
pridané 22.10.2007 10:33:15, IP: 85.248.106.203

separovaný zber

Krásny deň prajem Vyhňoranom.
Aké skúsenosti sú so zberom triedeného odpadu vo Vašej obci?? To len pre zvedavosť.
Chvála Vyhniam, lebo to jest jedna z najnádhernejších a njzaujímavejších dolín!!!
Ďakujem.


Peter


 
Položky 1-4 z 11

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka