Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

HALÓ VYHNE - r. 2004 - č. 10

KLUB BIATLONU VYHNE informuje

Lúky pod Muránskou planinou pri Revúcej a areál biatlonu v blízkosti tohto mesta sa stali miestom, kde sa v dňoch 17. – 19. septembra uskutočnili majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone pre všetky vekové kategórie, od žiakov až po veteránov. Podujatie takéhoto rangu zorganizovali členovia miestneho klubu biatlonu vôbec po prvýkrát. Snaha a obetavosť organizačného výboru vytvoriť všetkým pretekárom čo najlepšie podmienky, zakryla aj niektoré malé organizačné nedostatky, ktoré počas trojdňového podujatia vznikli.
Náš klub opäť reprezentovali len pretekári v žiackych kategóriách. Právo štartu na majstrovstvách Slovenska si v jednotlivých kolách slovenského VIESSMANN pohára vybojovali deviati pretekári. Na majstrovstvách však postupne v rýchlostných pretekoch, pretekoch s hromadným štartom a vo vytrvalostných pretekoch štartovali len ôsmi. Martina Pekárová kvôli zranenému členku preteky neabsolvovala.
Tak ako rok predtým na našich domácich tratiach vo Vyhniach, aj tento rok vybojovali naši žiaci dve medaile. Hneď v prvý deň, v rýchlostných pretekoch mladší žiak René Beveláqua obsadil druhé miesto. K titulu majstra Slovenska mu chýbalo len dvanásť stotín sekundy. Druhú, opäť striebornú medailu, do našej skromnej zbierky pridal vo vytrvalostných pretekoch Juraj Valenta.
Aj ostatní naši pretekári si vo väčšine prípadov zlepšili svoje umiestenia spred roka, ale na medaily nedosiahli. Asi najviac smoly mala v kategórii stredných žiačok Nikola Beveláquová, ktorá obsadila dvakrát šieste a raz štvrté miesto, pričom vždy jej k medaile chýbalo len pár sekúnd prípadne jeden presný výstrel.

Z VÝSLEDKOVÝCH LISTÍN VYBERÁME:

Kategórie / pretekári umiestnenie

žiaci A
René Beveláqua 2. 8. 7.
Patrik Štáner 11. 13. 14.
žiačky A
Nika Ingeliová 9. 6. 5.
Denisa Čunderlíková 8. 4. 11.
Petra Valentová 7. 5. 10.
žiaci B
Juraj Valenta 14. 6. 2.
žiačky B
Nikola Beveláquová 6. 4. 6.
žiačky C
Dana Schneiderová 8. 13. 12.

BIATLONOVÁ PRÍPRAVKA.
Prvého októbra začala svoju činnosť biatlonová prípravka. Počas tréningov, ktoré sú v tomto období v utorok (vonku) a v piatok v telocvični ZŠ, sa budú deti prvého až štvrtého ročníka základnej školy hravou formou venovať všeobecným pohybovým aktivitám.
V zimných mesiacoch, ak nám to snehové podmienky dovolia, sa budú venovať lyžiarskym základom. A možno o pár rokov budú z niektorých z nich úspešní biatlonisti, alebo športovci v iných odvetviach športu.
Vedenie klubu biatlonu pozýva všetkých, ktorí majú o športovanie záujem, do svojich radov. Tréningy sú samozrejme bezplatné. Prihlásiť sa možno u trénerov: Petra Regúliho st. a Igora Luptovského.

Igor Luptovský
predseda Klubu biatlonu Vyhne

Obr. 1
Juro – Juraj Valenta II. miesto vo vytrvalostných pretekoch 12 – 13 roční žiaci.

Obr. 2
Reňo– René Beveláqua II. miesto rýchlostné preteky 10 – 11 roční žiaci.


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka