Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
VyhneHľadať
 
 

Zo života JDS

Zo života JDS - Vyhne

Aktívny spoločenský život sa začal výročnou členskou schôdzou, kde sme zhodnotili uplynulý rok a schválili plán práce - akcií na rok 2011.

V marci sme tradične očistili hrob Kachelmanovcov, ku ktorému je už pomaly cesta zarúbaná. V tomto mesiaci sme navštívili aj DJGT vo Zvolene, kde sme si pozreli hru od P.Kohouta: Eros.
V apríli sme sa venovali záhradám a turistike v okolí Vyhní.
Máj bol venovaný Dňu otcov a matiek, posedenie s občerstvením a hudbou. V tomto mesiaci sme navštívili aj Banskú Štiavnicu a pozreli sme si Banský skanzen pri Klingeri, Slovenský Betlehem a ostatné pamätihodnosti tohto jedinečného mesta.
V júni nasledoval Junjáles v penzióne Sasanka a turistika do doliny Rudné až po Čubinovo. 16. júna naši dôchodcovia a deti 1. stupňa ZŠ s p. riaditeľkou PaedDr. Rendlovou uskutočnili výlet okolo Kamennej s posedením pri čaji u Lepeňov na chatke.
V júli sme boli na zájazde v Podhájskej, zastavili sme sa v originálnom kamennom skanzene v Brhlovciach a navštívili sme aj mesto Levice.
V septembri sme sa venovali turistike, obnovili sme si spomienky na školské časy, keď sa často chodilo z Vyhieň do meštianky v Hliníku nad Hronom pešo popod Kamennú cez Nevidze. K tomu patrila nakoniec aj opekačka.
V októbri sa uskutočnila slávnostná schôdza pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, ktorej sa zúčastnil pán starosta V. Bevelaqua a poprial nám ešte mnoho zdravia, optimizmu a pokračovanie v našich aktivitách, zároveň aj načrtol svoje plány do budúcnosti v obecných záležitostiach.
V novembri sme navštívili znova DJGT vo Zvolene, kde sme si urobili posedenie v meste a pozreli divadelnú hru s anglickým humorom „Traja muži na nesprávnej adrese“. O hru bol veľký záujem, takmer sme nevyhoveli všetkým záujemcom. Keďže záujem o kultúru neustále stúpa, rozšírime naše zájazdy aj o Banskú Bystricu.
V decembri uzatvárame náš aktívny rok silvestrovskou kapustnicou a kultúrnym programom. Okrem tohto programu sa zúčastňujeme so speváckym súborom Ladienka speváckych prehliadok v obci, v Žiari na Hronom i na krajskej prehliadke vo Zvolene. Stretávame sa so seniormi zo Žiaru a v Dolnej Ždani.
Počet členov našej organizácie je 78.

 


Dňa 5. mája sme uskutočnili pekný výlet na Revišské Podzámčie

Navštívili sme starý hrad kedysi patril Urbanovi I. Dóczy de Nagy Luche, kráľovskému pokladníkovi. Daroval mu ho kráľ Matej Korvín v roku 1479. Rodina Doeziovcov si udržala panstvo nad Revišťom – Terra Rychva až do r. 1662 – medzitým si postavili v Žarnovici trojposchodový neskorogotický kaštieľ, lebo turecké nájazdy na hrad v osamotenom prostredí boli veľmi nebezpečné. Na Revišti sme si odýchli v peknej reštaurácií,v ktorej bola kedysi ľudová škola a v nej učila aj naša prvá slovenská pilotka p. Katrína Švajgertová. Cestou naspäť za za Bukovinu sme sa zastavili na známom bukovianskom medokýši a prešli sme do Bzenice a odtiaľ už autobusom do Vyhien.

 

Dňa 22.mája 2011 sa konala slávnostná schôdza ku Dňu matiek a otcov.

Slávnostnej schôdzi sa zúčastnili aj pán starosta obce Vyhne, p. V. Bevelaqua predniesol pekný prejav, poďakoval seniorom za bohatú činnosť a reprezentáciu obce a poprial veľa zdravia, chuti a úspechov do ďalších rokov. Schôdzu spestrila skupina Ladienka svojimi piesňami a p. Milka Schniererovú peknými veršami.

 

27. mája 2011 Výlet do Banskej Štiavnici.

spoločná fotografiaMáj sme zakončili exkurziou do B. Štiavnice, ktorú síce dobre poznáme, ale málokto bol osobne v Banskom múzeu v prírode – pod jazerom Klinger, kde sa nachádza aj stará štôlňa Weiden. Odtiaľ sme navštívili Nový zámok kde je expozícia venovaná proti tureckým bojom, od nového zámku sa odvíja aj mestské opevnenie, ktoré chránilo mesto pred nájazdmi Turkov. Bolo to v roku 1564-1571. Do mesta bolo vtedy možné vojsť len piatimi opevnenými bránami, z ktorých ostala uchovaná len Piargska brána, ktorá je v blízkosti Nového zámku. Z Nového zámku sme sa vybrali do mesta, kde sme spoločne navštívili Štiavnický vyrezávaný Betlehem najväčší na Slovensku a odiaľ si každý už pozrel samostatne, alebo skupinách ďalšie historicko–kultúrne pamiatky krásnej Banskej Štiavnice. Nezabudli sme ani na malý, ale úžasný Pivovar p. E. Radu nazvaný ERB. Výlet do B. Štiavnice bol vydrený a posledný v mesiaci máj.

Banskoštiavnicky Betlehem

Ďakovný list
 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Nahlasovanie porúch verejného osvetlenia na telefónne číslo:
0907 809 641

Aktuálne v regióne

webygroup
ÚvodÚvodná stránka